Hotnews

Pewna wygrana na Old Trafford. Młode diabły zbyt mocne.

Josh-Harrop-minManchester United pokonuje pewnie na własnym stadionie ekipę Crystal Palace 2:0 po bramkach debiutanta Josha Harropa oraz Paula Pogby i tym samym kończą rozgrywki ligowe w sezonie 2016/2017.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Jose Mourinho w pierwszym zespole znalazło się miejsce dla wielu młodych zawodników, którzy dostali swoją szansę pokazania swoich umiejętności na Old Trafford. Mimo braków kadrowych zawodnicy Manchesteru United zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i  tym samym pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Szansę debiutu w ostatnich minutach spotkania otrzymał również 16-letni Angel Gomes.

Podopieczni Jose Mourinho całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku, pozwalająć jedynie rywalom na nieliczne akcję i zagrożenia po stałych fragmentach gry.

12′ Wayne Rooney dochodzi do długiej piłki w pole karne, jednak piłka przy próbie przelobowania bramkarza leci nad bramką.

15′ Fantastycznym podaniem z głębi pola popisuje się Paul Pogba, który zagrywa piłkę do Josha Harropa a ten schodzi z skrzydła w pole karne i precyzyjnym strzałem w długi róg pokonuje bramkarza Crystal Palace.

19′ Kolejna bramka dla Manchesteru United. Jesse Lingard zagrywa piłkę w pole karne do Paula Pogby, a ten wygrywa walkę z pilnującym go obrońcą i pokonuje płaskim strzałem bramkarza gości.

25′ Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Manchesteru, jednak Christian Benteke nie zdążył skierować piłki do bramki.

33′ Josh Harrop po raz kolejny decyduje się na strzał w długi róg bramki Crystal, jednak tym razem piłka nieznacznie mija bramkę.

39′ Na indywidualny rajd pomiędzy obrońcami decyduje się Jesse Lingard, który w ostatniej chwili zostaje zablokowany przez jednego z zawodników Crystal.

43′ Wilfed Zaha wpada w pole karne United, jednak w ostatniej chwili rajd zatrzymuje Eric Bailly.

45′ Zmiana w zespole Manchesteru United. Najpierw Pula Pogbe zastępuje Michael Carrick, a chwilę później w miejsce Jesse Lingarda na boisku pojawia się Anthony Martial.

55′ Fantastyczna okazja dla zespołu Crystal Palace. Dośrodkowanie z lewej strony Wilfreda Zahy do Christiana Benteke, jednak strzał bo rękach Joela Pereiry zatrzymuje się na słupku bramki.

71′ Demetri Mitchell mimo obstawy dwóch zawodników Crystal Palace urywa się przy linii końcowej. Niestety nikt nie zamyka akcji i piłka trafia do bramkarza gości.

78′ Świetny strzał z rzutu wolnego Milivojevicia, jednak pewną interwencją piłkę łapie Joel Pereira i wciąż zachowuje czyste konto.

88′ Ostatnia zmiana w zespole Manchesteru United. Z boiska schodzi Wayne Rooney, a zastępuje go 16-letni Angel Gomes dla którego jest to debiut w pierwszym zespole.

Manchester United – Crystal Palace 2:0 (2:0)

Bramki: Harrop 15′ Pogba 19′

Man Utd: Pereira, Fosu-Mensah, Bailly, Jones, Mitchell, McTominay, Tuanzebe, Pogba, Lingard, Rooney, Harrop.

Rezerwa:  O’Hara, Blind, Carrick, Willock, Dearnley, Gomes, Martial.

Crystal Palace: Hennessey, Ward, Kelly, Tomkins, Schlupp, Milivojević, Puncheon, McArthur, Van Aanholt, Benteke.
Rezerwa: Speroni, Dann, Wan-Bissaka, Lee, Sako, Kaikai, Campbell.