Hotnews Mecze

Manchester United wygrywa Ligę Europy!!!!

fellaini-lingard-celta

Manchester United pokonał Ajax Amsterdam w finale Ligi Europy. Czerwone Diabły wygrały 2:0 i zdobywają pierwszy w historii klubu puchar Ligi Europy!!!

Już w 1 minucie mogła paść bramka dla United! Błąd popełnił bramkarz Ajaxu, który zderzył się ze swoim obrońcą i przez to wypiąstkował piłkę na 16 metr, gdzie był Paul Pogba, który uderzył z woleja, ale nie trafił w prawie pustą bramkę!

Druga sytuacja United! W 10 minucie Pogba wypuścił prostopadłym podaniem Juana Matę, ten zagrywał mocno na 5 metr, gdzie z piłką minął się Fellaini! Wystarczyło dołożyć głowę!

W 15 minucie pierwszy strzał Ajaxu, konkretnie Traore. Uderzenie jednak nie sprawiło większych problemów Romero, który spokojnie wyłapał tę piłkę.

GOOOOLLLL!!!!! PAUL POGBA! 1:0 dla United w 17 minucie! Strata Ajaxu w okolicach pola karnego, Fellaini zagrywa do Pogby, ten uderza z lewej nogi, rykoszet, który myli bramkarza i piłka w siatce!

W 22 minucie Valencia wpada w pole karne, mija obrońcę Ajaxu i potężnie uderza na bramkę Onany, ten jednak zdołał obronić ten strzał.

Kolejne 20 minut to przewaga Ajaxu, który długo operuje piłką, posyła dużo dośrodkowań, ale nie wynikła z tego żadna groźna okazja. Dobrze zorganizowana drużyna United sprawie powstrzymuje holendrów.

GOOOOOOOLL!! 2:0 w 48 minucie!!! Henrikh Mkhitaryan!!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Smalling wygrywa główkę i zagrywa do Mhitaryana, który efektownie wykańcza tę akcję!! Dwubramkowe prowadzenie United!

W 65 minucie Pogba wrzuca w pole karne, piłka dociera do Fellainiego, który główkuje na bramkę, ale prosoto w Onanę.

W 73 minucie z rzutu wolnego z okolic 20 metra uderzał Ziyech, ale trafił prosto w mur.

W 82 minucie z dystansu uderzał De Ligt, ale bardzo niecelnie.

Kilka sekund później kolejny strzał rozpaczy Ajaxu, tym razem Sanchez, z podobnym skutkiem co De Ligt.

United blisko dobicia Ajaxu! Lingard biegł od połowy boiska sam na sam, ale został dogoniony przez stopera, który koniec końców go powstrzymał.

Manchester United zagrał dziś świetne spotkanie. Czerwone Diabły rozbiły całkowicie wszystkie ofensywne atuty Ajaxu, a w defensywnie nie pozwoliły rywalowi na nic. Puchar jest nasz!!

AJAX AMSTERDAM 0:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 17′ Pogba 48′ Mkhitaryan

Ajax:  Onana, Veltman, Sanchez, Riedewald (83′ De Jong), Traore, Klassen, Younes, Schone (70′ Van de Beek), Ziyech, Dolberg (62′ Neres), De Ligt

Man Utd:  Romero, Valencia, Smalling, Blind, Darmian, Herrera, Fellaini, Mata (89′ Rooney), Pogba, Mkhitaryan (74′ Mkhitaryan), Rashford (83′ Martial)