Klub

Antonio Valencia przedłużył kontrakt z Man Utd

628-390-valencia

Antonio Valencia przedłużył kontakt z Manchesterem United. Ekwadorczyk zostanie na Old Trafford do czerwca 2019 roku.

Poprzedni kontrakt prawego obrońcy wygasał latem przyszłego roku. W kontrakcie znajduje się klauzula przedłużenia umowy o dodatkowy rok.

31-letni Valencia trafił do Manchesteru United 30 czerwca 2009 roku. W trakcie swojej kariery na Old Trafford zdobył dwa tytuły mistrza Anglii, Puchar Anglii, dwa Puchary Ligi, Ligę Europy i trzy Tarcze Wspólnoty.

Manchester United jest częścią mojego życia od 2009 roku i jestem zachwycony możliwością kontynuowania kariery na Old Trafford. W środę zdobyliśmy ostatnie trofeum, którego brakowało klubowi, więc byłem zaszczycony z roli kapitana w tym meczu. Chciałbym podziękować menadżerowi za zaufanie, którym mnie obdarzył w tym sezonie.  – powiedział Antonio.

O opinię na temat Valencii poproszono również Jose Mourinho.

Nie jest tajemnicą, że szanowałem Antonio jeszcze przed dołączeniem do klubu. Wiedziałem, że jest fantastyczny i mnie nie zawiódł. To wielki zaszczyt mieć w drużynie tak wspaniałego piłkarza i człowieka. Jestem zachwycony, że zdecydował się na przedłużenie kontaktu.

X