Mecze

Poznaliśmy pierwszych uczestników wrześniowego meczu legend United z FC Barceloną

628-390-scholes-rooney

Manchester United ujawnił nazwiska zawodników, którzy pojawią się na murawie Old Trafford 2 września w barwach Czerwonych Diabłów, by zmierzyć się z legendami FC Barcelony.

Mecz będzie swoistym rewanżem za spotkanie, które odbędzie się już 30 czerwca na Camp Nou.

Obecność na wrześniowym rewanżu potwierdzili Edwin van der Sar, Denis Irwin, Dwight Yorke, Paul Scholes, Phil Neville, Ronny Johnsen, Louis Saha, Mikael Silvestre, Jesper Blomqvist oraz Dion Dublin.

Drużynę legend Manchesteru United poprowadzi Bryan Robson, a jego asystentem będzie kolejna legenda, Andy Cole, który przyznaje, że już nie może doczekać się tego spotkania.

– Będę się mocno udzielał przy linii, w trakcie spotkania, ale jeśli coś pójdzie nie tak, to będzie to wina “Robbo” – zażartował Cole.

– Oczywiście nie będzie krzyczał na piłkarzy, ale będę ich zachęcał do gry, do walki. Będę cieszył się tym spotkaniem razem z nimi. Zdajemy sobie sprawę, że to są spotkania dla fanów. Dlatego zagramy dla nich.

W drużynie legend FC Barcelony wystąpią Eric Abidal, Miguel Angel Nadal, Gheorghe Popescu, Andoni Goikoetxea oraz Julio Salinas. “Dumę Katalonii” poprowadzi Jose Mari Bakero.

Mecze legend zawsze przyciągają ogromną rzeszę kibiców. Mecze z legendami Realu Madryt w 2013 roku i legendami Bayernu w 2015 zapełniły stadiony, na których się odbywały i w dzięki nim na konto Manchester United Fundation wpłynęło w sumie 1,8 miliona funtów.

X