Wypowiedzi

Mourinho po meczu z Burton

628-390-mourinho-16

Jose Mourinho po meczu z Burton pochwalił 4 piłkarzy. Byli to Juan Mata, Jesse Lingard, Anthony Martial i Marcus Rashford.

Juan Mata został w przerwie zmieniony przez Luke Shawa, jednak rozegrał on doskonałe pierwsze 45 minut, po których United prowadziło już 3-0. Jesse Lingard wyszedł w podstawowej jedenastce po raz pierwszy w tym sezonie, natomiast dla Martiala był to 4 start w bieżącej kampanii. Wspomniana dwójka zdobyła po golu i asyście, podczas gdy Marcus Rashford trafił wczoraj do siatki dwukrotnie.

Martial był dobry, Lingard był dobry i Mata był dobry – powiedział Mourinho dla Sky Sports. Zapytany o Rashforda, dodał:

Myślę, że każdy z formacji ofensywnej dał nam dobrą dynamikę w drużynie i szczęście. Wyglądaliśmy na szczęśliwych podczas gry i tego właśnie chcemy. Anthony Martial był bardzo widoczny, niektóre rzeczy wyszły mu znakomicie, inne nie do końca, ale zawsze próbował, a zaangażowanie i szczęście na boisku jest zawsze ważne.

Mourinho został zapytany też, czy dowiedział się czegoś nowego po wczorajszej wygranej, na co odpowiedział:

Nic nowego, czego nie wiedziałem. Wszyscy chcą grać, są gotowi do gry i korzystają z czasu, gdy są na boisku. Cieszę się, że mamy taki kolektyw. Myślę, że cieszyli się grą, ponieważ w tych meczach Pucharu Ligi o to właśnie chodzi.

– To był bardzo profesjonalny występ. W pierwszej połowie nie daliśmy rywalowi szansy, nie byliśmy wolni, mieliśmy dobrą dynamikę. Do przerwy było 3-0, kontrolowaliśmy mecz i jego wynik.

– Myślę, że rywale walczyli o wynik, który pozwoliłby im zachować godność i nie przegrać zbyt wysoko. Sądzę, iż Nigel dał jasno do zrozumienia, że mecz, który zagrają w weekend jest dla nich ważniejszy, dokonał wielu zmian i myślę, że każdy jest zadowolony.