Hotnews Klub Mecze

Słaba druga połowa United i porażka w Bazylei

Manchester United przegrał po słabym meczu z FC Basel 1:0, po golu w 90 minucie spotkania. To pierwsza porażka Czerwonych Diabłów w tej edycji Ligi Mistrzów.

W 7 minucie odważnie ruszył Elyounoussii, ale uderzył bardzo niecelnie.

Dwie świetne okazje United w ciągu kilku sekund!! W 11 minucie kapitalne podanie Pogby do Lukaku, który wyszedł sam na sam, ale trafił prosto w golkipera, piłka odbiła się na skrzydło, do Blinda, który dorzucił ją z powrotem w pole karne, Fellaini wygrał główkę, ale piłka po jego strzale wybita z linii bramkowej przez Akanji’iego!

W 16 minucie Fellaini znów stwarza zagrożenie w polu karnym Basel. Belg wygrał kolejną główkę, ale ponowie zabrakło mu centymetrów!

Na następną okazję United trzeba było czekać do 32 minuty. Paul Pogba próbował z rzutu wolnego, ale uderzył nieznacznie ponad bramką.

W 35 minucie, zła wrzutka Darmiana psuje ładną zespołową akcję Czerwonych Diabłów.

Poprzeczka! W 45 minucie z okolic 30 metra próbował Marcos Rojo, piłka została podbita przez zawodnika Basel i zmieniła tor lotu, kończąc go na poprzeczce! Blisko gola dla United!

Tuż po przerwie Basel przycisnął, dobrą centrą popisał się Zuffi, Oberlin był bardzo bliski oddania strzału, ale minął się z piłką na 5 metrze.

Chwilę później Martial znajduje dośrodkowaniem Lukaku, który uderza z 8 metra, ale niestety niecelnie.

W 63 minucie piłka spada na 16 metr, Steffen uderza, ale Romero łapie.

Groźna okazja dla Basel. 64 minuta, piłka na 5 metrze, Steffen dopada do niej, uderza mocno, ale jakimś cudem nie trafia w bramkę! Nadal 0-0.

Kolejna poprzeczka gospodarzy. Centra z lewej strony i w 68 minucie, Basel znów obija poprzeczkę. Zuffi wygrał główkę z Blindem i z bliska obił obramowanie bramki Romero.

75 minuta, na boisku melduje się Zlatan Ibrahimović! Szwed debiutuje w Lidze Mistrzów jako piłkarz United! Zmienia Anthony’ego Martiala!

Die posyła w 77 minucie potężną bombę, ale Romero kapitalnie interweniuje!

W 88 minucie z dystansu próbował Zlatan, ale uderzył bardzo niecelnie.

GOL! 1:0…dla Basel. Szwajcarzy dominowali na boisku i trzeba przyznać, że ten gol im się należał. Spóźniony Blind nie zdążył za Langiem, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki Romero. 90 minuta, 1:0.

Czerwone Diabły zagrały dziś bardzo biernie, a w drugiej połowie były już tłem dla ambitnego Basel. Mistrzowie Szwajcarii cisnęli i wcisnęli w 90 minucie bramkę, która dała im wygraną.

FC BASEL 1:0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 90′ Lang

Basel: Vaclik, Akanji, Suchy, Balanta, Lang, Die (80′ Fransson), Zuffi, Petretta, Steffen, Elyounoussi, Oberlin

Man Utd: Romero, Darmian, Smalling, Rojo, Blind, Herrera, Fellaini, Pogba (66′ Matić), Lingard (64′ Rashford), Lukaku, Martial (75′ Ibrahimović)