Hotnews Klub Mecze

Wymęczona wygrana z Brighton. Cenne 3 punkty zostają na Old Trafford

Manchester United pokonał u siebie beniaminka Premier League, Brigthon 1:0 . Jedynego gola dla Czerwonych Diabłów zdobył Ashley Young.

W 3 minucie pierwsza okazja dla United, Lukaku dostał piłkę na 16 metr od Martiala, miał dużo czasu i miejsca, ale uderzył bardzo niecelnie.

Kilka chwil później, Brighton się odgryza, mocna piłka po ziemi przeszyła pole karne United, ale nikt nie zamknął tej akcji.

W 12 minucie goście oddają kolejny strzał, tym razem za sprawą Grossa, ale De Gea spokojnie łapie.

Dwie minuty późnej z dystansu próbuje Pogba, ale jego strzał, po rykoszecie, ląduje w rękawicach Ryana.

W 18 minucie Brighton znów ostro centruje w pole karne, ale i tym razem De Gea wyłapuje piłkę.

Na następną dogodną okazję trzeba było czekać do 35 minuty. Valencia minął obrońcę gości, dośrodkował w pole karne do Lukaku, ale Belg nie trafił w bramkę!

Ależ blisko gola dla Brighton! W 38 minucie, po wrzutce z rzutu wolnego, piłka dotarła do Murray’a, który rzucił się do niej szczupakiem! Na szczęście spudłował.

Jak to nie wpadło?! W ostatnich minutach pierwszej połowy, Rashford znalazł Lukaku, dośrodkował do niego, ten z paru metrów trafił prosto w Ryana! Bramkarz Brighton instynktownie wyciągnął nogę i obronił! Dobitka Pogby była niecelna!

W 47 minucie z dystansu strzelał Propper, ale bardzo niecelnie.

Pierwszy strzał na bramkę Ryana w drugiej połowie oddaje Mata, ale za lekko i golkiper broni.

Na boisku melduje się Szwedzki lew, Zlatan Ibrahimović! W 62 minucie zmienił on Matę.

GOOOOLLL!!! YOUNG! 1:0!! W 67 minucie piłka wreszcie trafia do siatki Brighton! Piłka spadła na narożnik pola karnego, do Younga, ten uderzył, rykoszet od Dunka i piłka wpada do bramki!!!

United chce iść za ciosem, strzelec bramki dośrodkowuje do Lukaku, ten strzela, ale ponad bramką!

W 72 minucie kontratak gości, Smalling w ostatniej chwili zatrzymał strzał Dunka!

W 81 minucie Zlatan próbował indywidualnej akcji, skończyło się to wszystko rzutem rożnym.

Chwilę później Mkhitaryan wrzucił do Smallinga, ten uderzył po koźle, ale nie trafił w bramkę

W 86 minucie Duffy strącił piłkę w polu karnym United, ale nie zdołał pokonać De Gei.

Zlatan świetnie poklepał z Pogbą, ale zakończył akcję niecelnym strzałem! Intensywna końcówka na Old Trafford!

Manchester United zagrał dziś przeciętne spotkanie, dobrze broniące się Brighton długo utrzymywało wynik bezbramkowy. Na szczęście udało się trafić do siatki gości i w ogólnym rozrachunku pokonać ich.

MANCHESTER UNITED 1:0 BRIGHTON

Bramki: 67′ Young

Man Utd: De Gea – Valencia, Lindelof, Smalling, Young – Matić, Pogba – Mata (62′ Ibrahimović), Rashford (79′ Fellaini), Martial (71′ Mkhitaryan) – Lukaku

Brighton: Ryan, Bruno, Bong, Dunk, Duffy, Stephens, Knockaert, Gross (88′ Brown), Propper, March, Murray