Hotnews Klub Mecze

United pokonuje CSKA i wygrywa grupę A Ligi Mistrzów!

Manchester United pokonał CSKA Moskwa i awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, po tym jak zajął 1 miejsce w swojej grupie. Gole dla Czerwonych Diabłów strzelali Romelu Lukaku i Marcus Rashford.

Słupek! Już w 3 minucie powinno być 1:0 dla United! Lukaku zagrał prostopadle, który wpadł w pole karne, uderzył, ale trafił w obramowanie bramki gości!

W 9 minucie Valencia z dystansu, mocno, ale Akinfeev broni.

W 12 minucie pierwszy strzał CSKA, Dzagoev próbował z daleka, ale Romero broni bez problemu.

3 minuty później, Mata świetnie odegrał do Rashforda, ten znów był w polu karnym, uderzył w długi róg, ale Akinfeev świetnie interweniował!

Napór United trwa, Rashford zagrywa do Shawa, ten strzelił z woleja, ale golkiper gości znów nie pozwala piłce wpaść do bramki! Dobitka Lukaku okazała się niecelna!

W 22 minucie kolejna świetnie rozegrana akcja Czerwonych Diabłów. Mata wyklepał piłkę z Pogbą, Francuz poprowadził piłkę, a następnie świetnym podaniem uruchomił Shawa, ten dogrywał do Rashforda, ale zrobił to za mocno i Marcus nie dał rady skierować piłki do pustej bramki!

W 30 minucie rzut rożny dla gości, nieudana centra, ale mimo wszystko dochodzi do niej Berezutski, ale uderza bardzo mocno i niecelnie.

W 37 minucie Vitinho próbował technicznie pokonać Romero, ale piłka po jego strzale poleciała w trybuny.

GOL! CSKA na prowadzeniu. W 45 minucie, goście przeprowadzają udaną akcję, zakończoną strzałem…plecami Dzagoeva. Rosjanin mógł być na spalonym, gdyby nie to, że Blind, próbując zablokować podanie rywala, wyjechał na wślizgu poza boisko.

W 47 minucie kolejna okazja Rashforda, ale kolejny raz świetnie broni Akinfeev. Anglik ładnie przełożył sobie stopera rywala, uderzył, ale bramkarz CSKA jest nie do pokonania.

W 59 minucie Rashford uderzał z wolnego. Dobry strzał, ale mur dobrze wyskoczył i zablokował próbę Anglika.

Piłka praktycznie nie opuszcza pola karnego CSKA, ale wciąż nie chce wpaść do bramki.

GOOOOLLL!!! 1:1! Lukaku w 65 minucie daje remis!! Świetne długie podanie od Pogby do Belga, ten przepchnął stopera CSKA i ekwilibrystycznie pokonał bramkarza!

GOOOLLL!!! Zabójcze 30 sekundy United! Dosłownie kilka sekund po wyrównaniu, Lukaku wygrał pojedynek główkowy, przedłużył piłkę do Rashforda, obrońca wybił mu piłkę, ale trafił w Matę, który zagrał do Rashforda, który wyszedł sam na sam i pokonał Akinfeeva.

W 75 minucie Pogba strzela z dystansu, Akinfeev był źle ustawiony i nie sięgnął piłki, która jednak minimalnie przeszła nad poprzeczką.

Powinno być 2:2! W 84 minucie Dzagoev znalazł się oko w oko z Romero, ale Argentyńczyk kapitalnie interweniował i nie dał się pokonać.

Czerwone Diabły były dziś lepsze i stworzyły sobie więcej sytuacji bramkowych od gości. 5 zwycięstwo i pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów!

MANCHESTER UNITED 2:1 CSKA MOSKWA

Bramki: 65′ Lukaku 66′ Rashford, 45′ Dzagoev

Man Utd: Romero – Valencia (72′ Tuanzebe), Smalling, Lindelof, Blind, Shaw, Pogba,Herrera (67′ McTominay), Rashford, Mata, Lukaku (74′ Martial)

CSKA: Akinfeev, Fernandes, V. Berezutskiy, Ignashevich, Vasin, Nababkin, Kuchaev, Golovin, Vitinho (80′ Żameletdinow) , Chalov  ( 67′ Gordjuszenko) , Dzagoev