Hotnews Klub Mecze

Czerwone Diabły wygrywają na The Hawthorns

Manchester United pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion i zdobył kolejne, cenne 3 punkty w tym sezonie. Kolejnym trafieniem popisał się Romelu Lukaku.

W 6 minucie Rashford wszedł w pole karne, uderzył, ale został zablokowany.

Przez następne 20 minut, żadna z ekip nie stworzyła sobie żadnej okazji, nie padł też żaden groźny strzał. West Bromwich dobrze się ustawia, a Czerwonym Diabłom nie śpieszy się do szturmu na bramkę gospodarzy.

GOL! 0:1 dla United! Pierwsza dobra okazja dla podopiecznych Jose Mourinho i Romelu Lukaku zdobywa swoją 10 bramkę w sezonie ligowym! Mata zagrał na skrzydło do Rashforda, ten zszedł na prawą nogę i dośrodkował, idealnie na głowę Belga, który posłał piłkę głową w samo okienko bramki Fostera.

W 34 minucie, Nyom ładnie przedarł się przez defensywę United, zagrał w pole karne, do Rondona, ale Valencia świetnie ubiegł napastnika gospodarzy.

GOOOLLL!!! 0:2!! Kapitalnie rozegrana akcja i Jesse Lingard podwyższa prowadzenie! Czerwone Diabły ładnie pograły przed polem karnym West Bromu, Lukaku zgrał do Maty, ten do Lingarda, który uderzył, po drodze jeszcze rykoszet i piłka po raz drugi ląduje w siatce!

W 44 minucie z dystansu, po ładnie rozegranej akcji, uderzył Livermore, ale De Gea spokojnie złapał.

W 50 minucie, Rashford dograł do Lukaku, Belg był sam na sam, ale nie trafił w piłkę, a do tego chorągiewka sędziego liniowego powędrowała w górę. Spalony.

Parę chwil później Burke dośrodkował w pole karne, do Rondona, ale ten na szczęście nie trafił w piłkę.

W 59 minucie ładna, kombinacyjna akcja United, Lukaku wyklepał z Lingardem, ten uderzył z 1 piłki, ale Foster łapie!

W 74 minucie, obrońcy United dali za dużo miejsca Rondonowi, ale ten uderzył zbyt lekko i De Gea ponownie łapie.

GOL! 1:2, West Brom łapie kontakt. Gareth Barry trafia do siatki United. Zamieszanie po rzucie rożnym, wykorzystuje doświadczony pomocnik gospodarzy. Szykuje się nerwowa końcówka.

W 85 minucie dośrodkowanie posłał Gibbs, ale Rodriguez, w dobrej sytuacji, nie pokonał De Gei.

W doliczonym czasie 2 połowy, Romelu Lukaku przeprowadził indywidualną akcję, minął Evansa, uderzył z prawej nogi, ale nie trafił w bramkę.

Manchester United zagrał dziś przeciętne spotkanie, ale taka gra wystarczyła, by pokonać West Bromwich na jego stadionie. Cieszy kolejna bramka Romelu Lukaku oraz dobry mecz defensywy.

WEST BROMWICH 1:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 28′ Lukaku 35′ Lingard, 78′ Barry

West Bromwich: Foster, Nyom, Gibbs, Yakob (46′ Barry), Evans, Livermore, Rondon, McClean, Burke(64′ Rodriguez) Krychowiak (72′ Brunt), Heghazi

Man Utd: De Gea, Valencia (66′ Rojo), Young, Smalling, Jones, Matic, Herrera, Lingard (86′ McTominay) Mata, Rashford (79′ Martial), Lukaku