Hotnews Mecze

Juventus za mocny na United. Przegrywamy na Old Trafford.

Juventus Turyn okazał się zbyt mocnym i doświadczonym zespołem dla szukającego tożsamości Manchesteru United. Czerwone Diabły przegrały 0-1 po golu Paulo Dybali w 17 minucie meczu.

Od początku spotkania to Juventus przejął inicjatywę i spokojnie rozgrywał akcje zmuszając United do biegania za piłką. Na efekty dobrej gry Juventusu nie trzseba było długo czekać. Już w 17 minucie Stara Dama objęła prowadzenie. Ronaldo dośrodkował z prawego skrzydła do Cuadrado, którego blokował Smalling, jednak zrobił to na tyle niefortunnie ze piłka spadła pod nogi niepilnowanego Dybali a ten stojąc oko w oko z De Geą spokojnie umieścił piłkę w siatce.

W 22 minucie Juventus spróbował podwyższyć wynik. Dobre uderzenie Cancelo i strzał z prawej strony pola karnego, lecz De Gea był na posterunku i sparował piłkę do boku.

Bardzo groźna sytuacja miała miejsce w 37 minucie. Ashley Young wpadł na Cristiano Ronaldo przed polem karnym i Portugalczyk uderzył groźnie z rzutu wolnego. Niepewnie sparował piłkę De Gea, ta spadła pod nogi Matuidiego, który próbował trafić do siatki, ponownie jednak lepszy okazał się hiszpański bramkarz.

Kolejna sytuacja Juventusu w 42 minucie. Dybala uderzył zza pola karnego, ale piłka minęła słupek bramki United. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Włosi pewnie prowadzili 1-0.

W 48 minucie Martial znalazł się w polu karnym Juventusu i upadł po interwencji Bonucciego, lecz była to czysta interwencja Włocha.

w 48 minucie martial znalazl sie w bardzo dobrej sytuacji, lecz zwlekal zbyt dlugo i bonucci czysto wybil mu pilke spod nóg.

w 51 minucie kolejna świetna tego wieczoru akcja juve, Cuadrado odegrał do Ronaldo i bramkarz United po raz kolejny staje na wysokości zadania.

W 75 minucie powinno być 1-1. Strzał Pogby zza pola karnego odbija się od słupka, a następnie pleców Szczęsnego i wychodzi za linię końcową.

W 83 minucie rozegranie Martiala z Lukaku i ten drugi spróbował strzału, jednak został on zablokowany i United zyskało tylko rzut rożny.

W 89 minucie dobra akcja Pjanica i Bonucci zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka jednak przeleciała nad bramką De Gei.

W 90 minucie Martial zdecydował się na akcję indywidualną, urwał się dwóm zawodnikom Juventusu, lecz jego uderzenie było zbyt sygnalizowane i Wojciech Szczęsny nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Po 3 doliczonych minutach sędzia zakończył to spotkanie. Czerwone Diabły zagrały bez wiary i gdyby nie skuteczne interwencje De Gei i wygrane pojedynki w defensywie w Lindelofa, to wynik mógł być dużo gorszy. Mimo porażki po 3 kolejkach Manchester United jest drugi w grupie H z 4 punktami na koncie, pierwszy jest Juventus z 9 punktami, na trzeciej pozycji znajduje się Valencia, która ma 2 punkty, a tabelę zamyka Young Boys z 1 punktem.

MANCHESTER UNITED – JUVENTUS 0-1 (0-1)
Bramka: Dybala 17′

Man Utd: De Gea, Young, Lindelof, Smalling, Shaw, Mata, Matic, Pogba, Rashford, Lukaku, Martial

Juventus: Szczesny, Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro, Bentancur, Pjanic, Matuidi, Cuadrado (Barzagli 81′), Dybala (Bernardeschi 78′), Ronaldo