FA Cup

Konferencja prasowa Solskjaera przed meczem z Wolves

Ole Gunnar Solskjaer wziął dziś rano udział w konferencji prasowej przed jutrzejszym meczem FA Cup z Wolves. Oto zapis konferencji z jego udziałem.

Sytuacja kadrowa
– Piłkarze wciąż wracają, w tym tygodniu odbyli cięższe treningi. Jesse i Ander trenowali. Anthony Martial też trenował. Romelu miał problem ze stopą, sprawdzimy dziś czy może do nas dołączyć. Phil Jones wrócił, wyglądamy więc mocniej. Mason Greenwood był chory, dlatego nie trenował w tym tygodniu. Może dziś weźmie udział w treningu, zatem zobaczymy jak się ma.

O obecności 4 angielskich zespołów w ćwierćfinale LM
– To musi być docenione, to wiele mówi o jakości [angielskich drużyn – przyp.red.]. Żadna z drużyn nie miała łatwego rywala. Dortmund, Monachium, PSG zostały pokonane, wiec to pokazuje siłę Premier League.

Szacunek dla Wolves
– W zeszłym sezonie można było być pod wrażeniem, sposób w jaki przeszli przez Championship z piłkarzami jakich mieli pokazuje, że ich zawodnicy byli powyżej poziomu Championship. Można też zobaczyć ich teraz, siódma pozycja i wciąż wierzą w swój sposób gry. Oni świetnie bronią, tak jak zrobili to przeciwko Chelsea w zeszłym tygodniu. Gdy jednak grają u siebie, ich gra wygląda inaczej i wykorzystują swoje umiejętności gry podaniami.

Celujemy wysoko na kwiecień i maj
– Dobrze sobie radzimy. Daliśmy sobie możliwość bycia w TOP4, a nawet może w TOP3, jesteśmy w ćwierćfinałach FA Cup i Ligi Mistrzów. Kwiecień i maj to jednak czas, w którym jak mawiał Boss, naciskamy i w Man United myśli się wtedy o możliwości zdobycia trofeów. Do maja mogę zrobić co mogę z drużyną jeśli chodzi o styl gry, atmosferę i wyniki. Wszystko jak na razie przebiega dobrze. Czasami jednak futbol daje Ci kopniaka w zęby, nie spoglądam za siebie i nie mówię ‘o jak wiele do tej pory zrobiliśmy’. Jeśli awansujemy do półfinału i do finału FA Cup, wtedy może będę miał kilka miłych dni wracając do domu.

Alexis wraca do Anglii
– On wraca w niedzielę. Nie trenował dotychczas, więc pojechał zobaczyć się ze znajomymi z Barcelony. On wciąż potrzebuje kilku tygodni. Gdy będziemy mieć przed sobą mecze z Evertonem, City i Chelsea, prawdopodobnie będzie wtedy dostępny. Alexis to bardzo zdeterminowany chłopak, który kocha futbol, jestem pewien, że wszystko przebiegnie dobrze i zrobi on po powrocie wszystko co w jego mocy, by pokazać się z jak najlepszej strony.

Wynik z Arsenalem boli
– Zawsze patrzy się na wyniki, ale zagraliśmy dobry mecz przeciwko Arsenalowi. Czasami graliśmy gorzej, a wygrywaliśmy mecze, takie dziwne rzeczy czasami dzieją się w futbolu, gdy jako menadżer spoglądasz na wynik i mówisz, że to był przecież dobry mecz w naszym wykonaniu i nie zasłużyliśmy na taki wynik. Innym razem mówisz, że to był zły mecz, ale jednak wygraliśmy, wtedy jesteś szczęśliwy, że wygrałeś, ale to jednak dziwne. Mecz z Arsenalem jest rozczarowujący, jeśli mówimy o wyniku. To bardzo boli, ale nie możemy na ten mecz spojrzeć i powiedzieć, że taki jest wynik, bo graliśmy źle. Trzeba powiedzieć, że to był dobry mecz w naszym wykonaniu.

Plany na przerwę reprezentacyjną
– Będę miał kilka dni wolnego, więc wrócę do domu, albo pojadę gdzieś z rodziną. Piłkarze, którzy byli kontuzjowani muszą ciężko trenować by być gotowymi, bo kwieceń i maj będą ważne. Ci, którzy natomiast grali dużo, prawdopodobnie zagrają w swoich reprezentacjach, więc mam nadzieję, że wrócą bez kontuzji.

Pisałem do Scholesa
– Cóż, prawdopodobnie miał swoje powody, by opuścić Oldham Athletic. Trzeba by jego zapytać. Jeśli chce tu przyjść, może czuć się zaproszony, wtedy możemy o tym pogadać. Pisałem do niego, nie poszło tak, jak tego chciał, tak jest z zawodem menadżera.

X