Premier League

Dwa karne, dwa gole, Pogba ratuje 3 punkty z West Hamem.

Manchester United pokonał 2:1 West Ham United. Łukasza Fabiańskiego, dwukrotnie z rzutu karnego pokonał Paul Pogba.

5′ Mata wrzuca w pole karne, adresatem Fred, ale na linii jego strzału stał Ogbonna.

11′ Piłka w siatce United, autorem gola Anderson, ale sędzia podnosi chorągiewkę, niedoszły strzelec był na spalonym.

19′ GOOOOLLL! Pogba pewnie z rzutu karnego, mocno w środek bramki! Francuz nie dał szans Łukaszowi Fabiańskiemu.

24′ Lanzini z rzutu wolnego, ale po murze i piłka wychodzi na rzut rożny.

25′ Snodgrass wrzuca z rogu, zawodnik gości zgrywa piłkę za siebie, ale nikt tej akcji nie zamknął.

28′ Ładna akcja United, Lukaku znalazł Dalota, ten zszedł na gorszą, lewą nogę i posłał piłkę w trybuny.

35′ Mata ogląda żółtą kartkę za nierozważny faul na Zabalecie.

41′ Smalling groźnie głową, ale nad poprzeczką!

46′ Martial wchodzi w pole karne, mógł sam kończyć akcję, ale poszukał Lukaku i akcja spaliła na panewce.

50′ GOL. 1-1. Andreson dostaje świetne podanie i pakuje piłkę do siatki z najbliższej odległości. Goście doprowadzają do remisu.

58′ Rashford tuż po wejściu na boisko, oddaje bardzo groźny strzał, ale Fabiański świetnie interweniuje.

63′ Najpierw główkuje Rashford, potem Jones, piłka wraca do tego pierwszego, napastnik strzela ale nad bramką.

76′ Antonio strzela w poprzeczkę po indywidualnej akcji.

77′ Kapitalna interwencja Davida De Gei! Antonio znów blisko gola, strzelał głową z 5 metrów, ale Hiszpan jakimś cudem to wyjął.

80′ GOOOOOOOLLLL!!! Pogba po raz 2! Ponownie z rzutu karnego! 2:1! Fabiański był blisko, ale strzał Francuza był idealny.

87′ Phil Jones zostaje uderzony łokciem w okolice czoła, Anglik padł na murawę, a po chwili zalał się krwią. Trwa szybka operacja zszywania stopera.

Czerwone Diabły nie zagrały dzisiaj dobrego meczu, West Ham był dziś bardziej przekonujący, ale 3 punkty zostają w Manchesterze. Niezwykle ważne 3 punkty w kontekście walki o pierwszą czwórkę.

MANCHESTER UNITED 2-1 WEST HAM UNITED

Bramki: 19′ Pogba (k) 80′ Pogba (k)  50′ Anderson

United: De Gea, Dalot, Smalling, Jones, Rojo (75′ Pereira), Mata (55′ Rashford), Pogba, Fred, Martial, Lingard, Lukaku(75′ Greenwood)

West Ham: Fabiański, Zabaleta, Balbuena, Ogbonna, Masuaku, Rice, Noble, Snodgrass, Lanzini(62′ Diangana), Chichartio(72′ Hernandez), Anderson