Premier League

United tylko remisuje z Chelsea na Old Trafford

Manchester United walczył dziś na Old Trafford z Chelsea o pozostanie w walce o TOP4. Czerwone Diabły mimo prowadzenia tylko zremisowały 1-1 i ich szanse na Ligę Mistrzów w przyszłym sezonie są minimalne.

W 11 minucie Juan Mata wyporowadził United na prowadzenie. Romelu Lukaku doskonale wypatrzył w polu karnym Luke’a Shawa, ten wycofał piłkę do Hiszpana, który wpakował ją do pustej bramki.

W 26 minucie dobre wyjście prawym skrzydłem Lukaku, doskonałe podanie prostopadłe do Rashforda, Anglik zdołał wywalczyć jednak tylko rzut rożny, bo defensywa Chelsea dobrze się zorganizowała.

W 27 minucie mogło być 2-0. Rudiger odbił piłkę głową w tył głowy Marcosa Alonso, ta spadła na 5 metrze bramki Kepy, w ostatniej chwili defensorzy Chelsea wybili ją na róg.

W 29 minucie powinna już paść druga bramka dla United! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową uderzył Bailly, ale piłka poleciała tuż obok słupka.

W 35 minucie Matic doskonale wypuścił Marcus Rashforda, ale Anglik zagubił się z piłką przy nodze i ta padła łupem Rudigera.

W 39 minucie dobre dośrodkowanie Maty, Marcos Alonso w ostatniej chwili wybija piłkę na rzut rożny.

W 43 minucie pada bramka dla Chelsea. Na strzał z 30 metrów zdecydował się Rudiger. De Gea wybił piłkę przed siebie, dopada do niej Marcos Alonso i pakuje ją do bramki obok bezradnego Hiszpana. To kolejny fatalny błąd De Gei w ostatnich tygodniach.

W 45 minucie świetna kontra United. Matic długim prostopadłym podaniem znalazł Rashforda, ten dośrodkowuje na lewe skrzydło, strzał Maty jednak został wybity na rzut rożny.

W 47 minucie Martin Atkinson kończy pierwszą połowę.

W 49 minucie dobre odważne wejście Erica Bailly, który wywalczył rzut wolny 25 metrów od bramki Chelsea. Do pilki podszedł Rashford, który uderzył piłkę po koźle, jednak Kepa pewnie ją chwycił.

W 52 minucie United wychodziło z dobrą kontrą, Matić wypuścił Matę, jednak Willian szybko sfaulował Hiszpana, za co obejrzał żołtą kartkę.

Minutę później kolejny faul Chelsea, Kovacić fauluje Herrerę i dostaje żółtą kartkę.

W 54 minucie Bailly znalazł się w sytuacji strzeleckiej, jego uderzenie było jednak zbyt słabe i Kepa łapie piłkę.

W 56 minucie Hazard decyduje się na strzał z dystansu, jego strzał zostaje zablokowany i Chelsea ma rzut rożny.

W 58 minucie dobra akcja Chelsea, Willian strzela z ostrego kąta, tym razem De Gea jest na posterunku.

W 71 minucie kontuzjowany Eric Bailly opuszcza boisko, zmienia go Marcos Rojo. Ten uraz wygląda bardzo poważnie. Wielka szkoda, wracający po kontuzji Iworyjczyk grał dziś bardzo dobre zawody.

W 72 minucie groźny rzut wolny dla Chelsea. Uderzył Willian, na nasze szczęście nad bramką.

W 73 minucie kontra Chelsea, The Blues wywalczyli rzut rożny po wybiciu Marcosa Rojo. Na szczęście po tym rzucie rożnym goście nie zagrozili bramce De Gei.

W 76 minucie przedzierający się lewym skrzydłem Pogba dośrodkowuje, piłka pada jednak łupem Kepy.

W 79 minucie Marcos Rojo w jednej akcji sfaulował dwóch piłkarzy Chelsea, Higuaina i Williana, za co otrzymał żółtą kartkę.

W 82 minucie Scott McTominay zmienia strzelca bramki dla United, Juana Matę.

W 86 minucie Pogba zagrywa prostopadle do Lukaku, ten jednak jest na spalonym.

W 88 minucie akcja środkiem Chelsea, uderza Pedro, lecz bardzo niecelnie.

W 91 minucie znakomity odbiór Alexisa, McTominay podaje do Lukaku, niestety sędzia liniowy pokazuje spalonego.

W 92 minucie McTominay dobrze wbiegł w pole karne Chelsea i wywalczył rzut rożny. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze głową uderzył Marcos Rojo, jednak piłkę z linii bramkowej wybił Pedro.

W 97 minucie Higuain staje oko w oko z De Geą, Hiszpan dobrze odbija piłkę, a ta wychodzi na rzut rożny. Chwilę później sędzia zakończył to spotkanie, a co za tym idzie szanse Czerwonych Diabłów na TOP4 są już tylko minimalne.

MANCHESTER UNITED – CHELSEA 1-1 (1-1)
Bramki: Mata 11′ – Alonso 43′
SKŁADY:
United: De Gea, Young, Lindelof, Bailly (Rojo 71′), Shaw, Herrera, Pogba, Matić, Rashford (Alexis 65′), Mata (McTominay 82′), Lukaku
Chelsea: Kepa, Azpilicuetta, Luiz, Rudiger (Christensen 65′), Alonso, Kante, Kovacić (Loftus-Cheek 75′), Jorginho, Hazard,  Higuain, Willian (Pedro 84′)