Mecze

Skromne zwycięstwo na otwarcie Ligi Europy

Manchester United pokonał u siebie FC Astanę 1-0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mason Greenwood.

3′ Poprzeczka! Blisko efektownego otwarcia, Fred uderza w poprzeczkę po ładnym strzale z dystansu! Niewiele zabrakło!

12′ Jak to nie wpadło!? Rashford po rzucie rożnym dostaje piłkę na nogę na 3 metr, ale bramkarz zdołał to obronić! 100% sytuacja!

16′ Piękna akcja United, Rashford zgrywa do Greenwooda piętką, ten jest na czystej pozycji, ale uderzał lewą nogą i nie trafił w bramkę!

19′ Rashford marnuje kolejną okazję, dostał świetne podanie za linię obrońców, uderzył z 1 piłki, ale nie trafił w bramkę. Powtórki wykazały, że byłby spalony.

21′ I kolejna szansa Rashforda, podanie od Rojo, gapiostwo obrońców i Marcus wyszedł na czystą pozycję, uderzył z 8 metra, ale znów trafił w bramkarza.

34′ United ma ogromną przewagę w posiadaniu piłki, rywale tak naprawdę bez strzału, ale kompletnie nic z tego nie wynika.

42′ Greenwood uderza z lewej nogi z 16 metrów, niecelnie.

43′ Rashford z kolejną okazją, po podaniu Rojo, uderzył zbyt lekko, miał obrońcę na plecach, ale powinien uderzyć o wiele lepiej.

47′ Rojo zagrał mocną piłkę wzdłuż bramki, bardzo dobre dogranie mija jednak i Chonga i Gomesa, którzy próbowali uderzenia wślizgiem.

55′ Rashford z wolnego, niezły strzał, ale minimalnie niecelny.

59′ Fred strzela z rzutu wolnego, broni Eric, piąstkując na rzut różny.

61′ Kontra Astany, chaotyczna, ale zakończona strzałem, który mógł pokonać Romero.

72′ GOL! Nareszcie! Mason Greenwood! Indywidualna akcja wychowanka United, Fred zagrał mu na prawą część pola karnego, ten kładzie obrońcę i strzela między nogami bramkarza! 1-0!

80′ Lingard strzela z daleka, słupek! Dobitka Dalota na pustą bramkę…niecelna.

89′ Kontra United, Lingard wychodzi na czystą pozycję, ale jego lob był nieudany

MANCHESTER UNITED 1:0 FC ASTANA

Bramki: 72′ Greenwood