Carabao Cup

United pokonuje Chelsea na Stamford Bridge! Rashford bohaterem!

Manchester United pokonał 2-1 Chelsea na Stamford Bridge w meczu 4 rundy Carabao Cup. Dwa gole dla United strzelił Marcus Rashford, a dla The Blues trafił Michy Batshuayi.

W 13 minucie Daniel James podał z rzutu rożnego po ziemi do Scotta McTominaya, a ten strzelił w boczną siatkę bramki Caballero. To była bardzo dobra sytuacja do objęcia prowadzenia.

W 25 minucie Daniel James przebojowo wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Marcosa Alonso. Rzut karny pewnie wykorzystał Marcus Rashford! 1-0 dla United!

W 36 minucie dobra akcja lewym skrzydłem Rashforda, podanie do środka do Lingarda, który spróbował strzału z dystansu, lecz Caballero pewnie złapał lecącą w środek bramki piłkę.

W 38 minucie było niebezpiecznie. Williams puścił Reece’a Jamesa na prawym skrzydle, ten dośrodkował po ziemi, lecz na szczęście Wan-Bissaka był na posterunku i wybił piłkę z pola karnego.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Czerwone Diabły prowadzą.

W 49 minucie powinno być 1-1. Alonso dograł po ziemi z lewego skrzydła a Hudson-Odoi fatalnie spudłował z 5 metrów. United miało wielkie szczęście.

W 51 minucie kolejna groźna kontra Chelsea. Słabe wybicie Williamsa pod nogi Gilmoura, ten uderza piłką w Rojo. Mieliśmy ponownie dużo szczęścia.

W 56 minucie kolejne zle krycie Williamsa, który odpuszcza Hudsona-Odoi, ten strzela z przed pola karnego, na szczęście nad bramką.

W 60 minucie mamy 1-1. Michy Batshuayi przedarł się przez obronę United i strzałem po ziemi zza pola karnego w długi róg bramki pokonał Sergio Romero.

W 66 minucie pierwsza zmiana w obozie United, schodzi Lindelof, w jego miejsce Martial. Wygląda to na zmianę ustawienia na grę dwójką środkowych obrońców i dwójką napastników. Minutę później boisko opuszcza też Lingard, za niego wchodzi Pereira.

W 72 minucie Fred wywalczył rzut wolny z 30 metra. Do piłki podszedł Marcus Rashford. To co się stało minutę później trzeba po prostu zobaczyć! 2-1 UNITED!

W 80 minucie bohater spotkania opuszcza boisko. Rashforda zastępuje Young.

W 82 minucie Alonso groźnie uderzał z ostrego konta. Romero wybił piłkę na rzut rożny.

W 90 minucie strzał z lewej strony boiska oddał Martial, lecz uderzył obok bramki Caballero.

CHELSEA – MANCHESTER UNITED 1-2 (0-1)
Bramka: Michy Batshuayi 60′ – Marcus Rashford 25′ (k), 73′

Chelsea: Caballero, James, Zouma, Guehi, Alonso, Gilmour (Mount 70′), Jorginho, Kovacic, Hudson-Odoi, Batshuayi (Abraham 78′), Pulisic (Pedro 70′)

Man Utd: Romero, Wan-Bissaka, Lindelof (Martial 66′), Rojo, Maguire, Williams, Fred, Lingard (Pereira 67′), McTominay, James, Rashford (Young 80′)