Liga Europy

United pokonuje Partizan i awansuje do fazy pucharowej LE!

Manchester United pokonał 3-0 Partizan w meczu 4 kolejki fazy grupowej Ligi Europy i zapewnił sobie awans do fazy pucharowej rozgrywek. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Greenwood, Martial i Rashford.

W 2 minucie Rashford ładnie przedarł się środkiem przez dwóch zawodników Partizana i podał do Martiala, Francuz trafił do siatki, lecz był na ewidentnym spalonym i gol nie został uznany.

Dwie minuty później niedokładne rozegranie Maguire’a i po odbiciu piłki od obrońcy United, ta trafiła do bramki. Na nasze szczęście sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

W 6 minucie dobra akcja United, dośrodkowanie po ziemi Wan-Bissaki z prawego skrzydła i Rashford uderzeniem z 8 metrów fatalnie pudłuje. To powinien być gol.

W 8 minucie kolejna znakomita sytuacja Rashforda. Doskonałe prostopadłe podanie Martiala do Maty, ten wystawia piłkę do Marcusa, niestety bramkarz okazał się lepszy w tej sytuacji.

W 15 minucie ponownie Rashford. Doskonałe dośrodkowanie Wan-Bissaki, Marcus uderza z woleja z 11 metra, lecz zdecydowanie za wysoko.

GOL! W 22 minucie Mason Greenwood trafia na 1-0 po podaniu Marcusa Rashforda!

W 26 minucie było blisko drugiego gola. Martial świetnie uderzał z linii pola karnego, ale piłka poleciała tuż obok okienka bramki Partizana.

GOL! W 33 minucie mamy 2-0. Martial doskonale przedziera się przez obronę rywali. Bardzo ważne też odbicie piłki Greenwooda pod nogi Francuza.

W 35 minucie Martial mógł mieć kolejnego gola. Rashford znakomicie podał mu prostopadle, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem przeniósł piłkę nad bramką, próbując wykończyć akcję lobem.

W 43 minucie kolejna zmarnowana sytuacja Rashforda. Anglik dostaje dobre prostopadłe podanie od Martiala, próbuje lobować, lecz piłka odbiła się od bramkarza, potem od niego i wyszła poza boisko.

W 44 minucie kolejna znakomita akcja United. Young uderza z lewej strony pola karnego, lecz niecelnie.

Do przerwy wynik nie uledł zmianie.

GOL! 3-0 w 49 minucie. Doskonały przerzut Maty do Younga, ten delikatnie odgrywa do Rashforda, który mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa wynik.

W 52 minucie mogło być 4-0. Young uderzył z rzutu wolnego, lecz tylko w boczną siatkę. Chwile później kolejna akcja United, tym razem Rashford nie dał rady pokonać bramkarza Partizana.

Od momentu strzelenia trzeciego gola United uspokoiło grę i nie stwarzało już klarownych sytuacji bramkowych, także Partizan nie był w stanie zagrozić bramce Romero i ostatecznie wynik nie uległ zmianie.

MANCHESTER UNITED – PARTIZAN 3-0 (2-0)
Bramki: Greenwood 22′, Martial 33′, Rashford 49′

Man Utd: Romero, Wan-Bissaka, Maguire, Rojo, Young, McTominay (Lingard 75′), Fred (Garner 63′), Greenwood, Mata, Martial, Rashford (Pereira 67′)

Partizan: Stojkovic, Miletic, Ostojic, Pavlovic, Urosevic, Natcho (Tosic 60′), Zdjelar, Scekic, Asano (Stevanovic 69′), Soumah, Sadiq (Ivanovic 86′)