Mecze

Pogrom na Old Trafford. United z pierwszym miejscem w grupie!

Manchester United rozgromił u siebie 4-0 AZ Alkmaar w ostatnim meczu fazy grupowej Ligii Europy. Tym samym Czerwone Diabły kończą na pierwszym miejscu w grupie.

5′ Pereira odważnie wchodzi w pole karne, uderza z lewej nogi po krótkim rogu, golkiper gości odbija piłkę na rzut rożny.

10′ Idrissi szuka gola strzałem z lewej nogi, ale Romero spokojnie łapie.

27′ Zgranie głową Greenwooda na 16 metr, do Maty, który miał dużo miejsca, ale niepotrzebnie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i posłał ją w trybuny.

34′ Obie ekipy na razie bez błysku. Dobrze zaczął AZ, ale po 15 minucie goście cofnęli się i więcej do powiedzenia ma United. jednak z ataków graczy Solskjaera niewiele wynika.

35′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończone strzałem Maguire’a, jednak zbyt lekkim by zaskoczyć bramkarza rywali.

38′ Idrissi sprytnie szukał prostopadłego podania po ziemi w polu karnym, ale nikt nie zdołał tej piłki przeciąć.

41′ Dobre zagranie Stengsa do De Witta i gdyby napastnik lepiej dołożył nogę na 5 metrze to pewnie pokonałby Romero! A tak to piłka na trybunach.

50′ Ależ pudło! Greenwood mija dwóch zawodników Alkmaar, zagrywa wzdłuż bramki, do wolnego Martiala na 10 metr, ten przyjmuje i posyła piłkę nad poprzeczką! Fatalne pudło…

53′ GOL! 1-0 dla United! Young! Wreszcie, bardzo ładna akcja United. Świetny drybling Andreasa, który przy chorągiewce mija dwóch graczy jednym zwodem, zagrywa do Maty, który świetnie wyklepuje z Maticiem, Hiszpan zagrywa wzdłuż bramki, a tam do piłki dopada Young i pakuje ją do pustej już bramki, pod samą poprzeczkę!

58′ GOL! 2-0! Dwa szybkie strzały United! Tym razem Greenwood! Williams odbiera piłkę na 20 metrze, przejmuje ją Greenwood i błyskawicznie, sprzed pola karnego, uderza z lewej nogi po długim rogu, bramkarz bez szans!

62′ GOL! 3-0! Ależ się rozpędzili! Greenwood faulowany w polu karnym, sędzia pokazuje na 11 metr. Rzut karny na gola zamienia Juan Mata!

64′ GOL! 4-0! Greenwood z dubletem! Gracze United wjeżdżają do bramki rywali jak walec, tym razem strata AZ na własnej połowie, Mata szybko do Greenwooda, ten szybko uderza z lewej nogi, po krótkim rogu i mamy 4-0!

79′ Stengs próbuje z lewej nogi sprzed pola karnego, Romero przenosi piłkę nad poprzeczką.

87′ Pereira szuka swojego gola, ale zostaje przyblokowany i piłka wychodzi na rzut rożny.

89′ Greenwood wchodzi w pole karne z nadzieją na hat-tricka, ale niestety jego strzał okazał się mocno niecelny.

MANCHESTER UNITED 4:0 AZ ALKMAAR

Bramki: 53′ Young 57′ 64′ Greenwood 62′ Mata

Man Utd:  Romero; Young (68′ Laird), Tuanzebe, Maguire (68′ Jones), Williams; Matic, Pereira; Garner, Mata, Martial, Greenwood.
Alkmaar: Bizot, Svensson, Clasie, Wuytens, Wijndal, Midtsjo, Stengs, Koopmeiners, Sugawara (68′ Vlaar), Idrissi (77′ Ouwejan), De Wit