Mecze

Pewna wygrana na Turf Moor. Burnley 0-2 United.

Manchester United pokonał na wyjeździe Burnley 0:2. Bramki zdobyli Anthony Martial oraz Marcus Rashford.

8′ Efektowny rajd Taylora, zapuszczona siatka Youngowi, następnie groźna wrzutka, w ostatniej chwili przecięta przez Maguire’a. Było groźnie.

13′ Strzał Rashforda z okolic 35 metra, bardzo mocny, ale do bramki było po prostu za daleko i Pope obronił to uderzenie.

17′ Kolejny stały fragment United, tym razem z narożnika pola karnego strzelał Fred, ale przeniósł piłkę nad bramką.

19′ Kontra United, James z lewej strony zagrywa na wzdłuż pola karnego do Pereir’y, który zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie podał do Rashforda, który uderzył w słupek, po czym piłka wyszła poza boisko.

29′ Strzał Rashforda z kolejnego wolnego, tym razem przyblokowany przez mur.

34′ Świetne dośrodkowanie Williamsa, piłka spada idealnie na nogę Jamesa, który niepotrzebnie przyjmował i obrońca zdążył go zablokować, piłka odbiła się do Martiala na 5 metr i próbował dobijać, ale na linii już stało dwóch zawodników Burnley, który zablokowali strzał Francuza i wybili piłkę.

42′ Długa piłka na Barnes’a, który zastawia się i uderza, ale w trybuny!

44′ GOL! 0-1! Anthony Martial zdobywa bramkę! Fatalny błąd Taylora, który traci piłkę pod własną bramką, Pereira zagrywa do Martiala, ten pewnie wykańcza sytuację sam na sam.

45+2′ Chaotyczne ataki Burnley, najpierw wrzutka Corka, do której dochodzi Taylor, który zagrywa wzdłuż bramki, do nikogo, ale do bezpańskiej piłki dobiega Westwood, który również dośrodkowuje, wybija Lindelof.

49′ Hendrick próbuje z daleka, ale bardzo nieudanie.

50′ Martial trafia do siatki, ale sędzia dopatruje się faulu na obrońcy. Nadal 0-1.

55′ Ładna wymiana Freda i Martiala, Francuz wychodzi na czystą pozycję, strzela, ale Pope broni nogami.

56′ Hendrick kolejny raz próbuje strzału z dystansu, ale kolejny raz bardzo wysoko ponad bramką.

65′ Matić uderza sprzed pola karnego, ale niecelnie.

69′ Bardzo groźny strzał Bardsley’a, któremu siadł czysty i ładny wolej, ale De Gea świetnie się spisał.

76′ Strzał Gudmundsona z rzutu wolnego, blisko, ale piłka ląduje na górnej siatce.

84′ Kontra United, James wyprowadza Martiala na czystą pozycję, ten zamiast strzelać szukał podania, znalazł Lingarda, który nie zdecydował się uderzać z lewej nogi na pustą bramkę tylko przyjął i został zablokowany.

90+5′ GOL! 0-2! Burnley postawiło wszystko na jedną kartę i w ostatniej akcji zostało skontrowane! James do Rashforda, ten mija Pope’a i wślizgiem pakuje piłkę do siatki!

BURNLEY FC 0:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 44′ Martial 90+5′ Rashford

Burnley: Pope, Taylor, Cork (86′ Brady), Tarkowski, Mee, Wood, Barnes, McNeil, Hendrick (59′ Rodriguez), Westwood, Bardsley
Man Utd:  De Gea, Young, Lindelof, Maguire, Williams, Fred, Matic, James, Andreas(74′ Lingard), Rashford, Martial (89′ Shaw)