Mecze

Nowy rok, stare problemy. United przegrywa z Arsenalem.

Manchester United przegrał na wyjeździe z Arsenalem 2-0 i nie wykorzystał potknięć Tottenhamu i Chelsea.

1′ Już w 1 minucie z daleka próbował Marcus Rashford, strzał jednak mocny, ale w środek i Leno łapie.

8′ GOL! 1-0 dla Arsenalu, Pepe trafia do siatki. Kolasinac po podaniu Aubameyanga, wszedł w pole karne i wystawił piłkę na 8 metr do Pepe, który nie miał problemu z pokonaniem De Gei.

9′ Wrzutka z prawej strony, do Aubameyanga, który strzela efektownym wolejem, ale wysoko nad poprzeczką.

30′ Piłkarze United na razie bezradni, Arsenal spokojnie kontroluje przebieg meczu, jednak bez groźniejszych sytuacji z obu stron.

33′ Arsenal próbuje podwyższyć, najpierw Lacazette zabawił się z Maguire’em w polu karnym, ale totalnie skiksował przy strzale, chwilę później szybka wymiana przed polem karnym De Gei, zakończona ładnym obrotem Torreiry i strzałem, który niewiele minął słupek Hiszpana…

38′ Fatalny błąd De Gei, który po prostu oddał piłkę Pepe na 20 metr, skrzydłowy Arsenalu oddał błyskawiczny strzał z lewej nogi i tylko słupek powstrzymał go od zdobycia drugiej bramki.

43′ GOL! 2-0 dla Arsenalu. Wrzutka z rzutu rożnego, przedłuża Lacazette, De Gea niepewnie piąstkuje i Sokratis dobija piłkę z najbliższej odległości.

54′ James próbował zaskoczyć Leno strzałem w krótki róg, ale golkiper Arsenalu nie dal się zaskoczyć.

55′ Fred próbuje z daleka, broni Leno. United wreszcie zaczął grać w piłkę.

59′ Świetne zagranie Maticia do Pereiry, który jednak uderzył w boczną siatkę.

73′ Martial zgrywa do Greenwooda, ten strzela z lewej nogi, ale broni Leno.

78′ Lacazette po wymianie z Aubameyangiem, strzela wysoko nad bramką De Gei.b

90+4′ Fred próbował z rzutu wolnego, fatalnie i w trybuny, podsumowanie całego meczu.

ARSENAL FC 2:0 MANCHESTER UNITED

Bramki: 8′ Pepe 43′ Sokratis

Arsenal: Leno, Maitland-Niles, Sokratis, David Luiz, Kolasinac (69′ Saka), Xhaka, Torreira, Ozil, Pepe (64′ Nelson), Aubameyang, Lacazette (82′ Guendouzi)

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Fred, Matic, James (58′ Greenwood), Lingard (58′ Pereira), Rashford, Martial