Mecze

Deklasacja w FA Cup, United pokonuje Tranmere sześcioma bramkami

Manchester United pokonał na wyjeździe trzecioligowca Tranmere 0-6 i awansował do kolejnej rundy FA Cup.

10′ GOL! 0-1, Harry Maguire! Piękna bramka! Stoper United podprowadził piłkę przed pole karne, miał czas i miejsce więc zdecydował się na strzał i posłał kapitalną bombę w samo okienko!

13′ GOL! 0-2! Diogo Dalot podwyższa prowadzenie! Akcja prawą stroną, w pole karne wpuszczony Dalot, który bez zastanowienia uderza mocno i nisko, w długi róg!

16′ GOL! 0-3, swoją bramkę zdobywa Jesse Lingard! United nie ma najmniejszych problemów z kreowaniem akcji, tym razem strzału technicznego sprzed pola karnego spróbował Lingard i pokonał golkipera rywala!

20′ Ferrier dostaje długą piłkę, mija Jonesa i strzela z ostrego kąta, łapie Romero z problemami.

26′ Z dystansu próbuje Pereira, ale bardzo niecelnie.

33′ Centra w pole karne, wyłapana przez Romero.

34′ Shaw znajduje Lingarda na 10 metrze, ten musiał tylko dołożyć nogę, ale skiksował i nie pokonał golkipera.

40′ GOL! 0-4, Phil Jones głową z rzutu rożnego! Stoper United dobrze znalazł się w polu karnym i strzałem w długi róg,  przechytrzył Daviesa!

45′ GOL! Martial na 0-5! Precyzyjny, techniczny i mocny strzał sprzed pola karnego w długi róg bramki Tranmere.

55′ GOL! Rzut karny, Mason Greenwood go wykorzystuje i mamy 0-6! Tahit Chong został podcięty przez golkipera gospodarzy, który obejrzał za to żółtą kartkę.

65′ Pereira próbował strzału z rzutu wolnego, ale przenosi piłkę nad poprzeczką.

71′ Chong uderza z lewej nogi, broni Davies.

77′ Dobra próba Lingarda z dystansu, niewiele zabrakło do siódmej bramki.

79′ Mulin miał szansę na gola honorowego, ale fatalnie przestrzelił z rzutu wolnego z 17  metra.

86′ Chong potężnie w poprzeczkę! Nie ma kolejnej bramki!

TRANMERE 0:6 MANCHESTER UNITED

Bramki: 10′ Maguire 13′ Dalot 16′ Lingard 40′ Jones 45′ Martial 55′ Greenwood

Tranmere: Davies, Ridehalgh, Monthe, Clarke, Caprice, Perkins (65′ Gilmour), Danns, Blackett-Taylor, (74′ Hepburn-Murphy) Jennings, Morris, Ferrier (74′ Mullin)

Man Utd: Romero; Dalot, Lindelof, Maguire (c) (64′ Williams), Jones, Shaw; Matic (46′ Fred), Andreas, Lingard; Martial (46′ Chong), Greenwood