Mecze

United triumfuje nad Watfordem. Pierwsza czwórka na wyciągnięcie ręki!

Manchester United pokonał u siebie 3-0 i ma już tylko 3 punkty straty do 4 miejsca. Bramki strzelali Bruno Fernandes, Anthony Martial i Mason Greenwood.

10′ Pierwsze 10 minut pod dyktando United, niemal 80% posiadanie piłki, ale bez sytuacji bramkowych.

13′ Deulofeu zagrywa z prawej strony w pole karne, Pereyra przepuszcza i Doucoure doszedł do dobrej okazji, ale jednak uderzył w boczną siatkę.

17′ United odpowiada, James na prawą stronę, tam był Wan-Bissaka, który uderza bez zastanowienia, ale niestety obok słupka.

23′ James próbuje, ale przyblokowany i piłka w rękach Fostera.

24′ Fernandes próbuje z dystansu, ale zablokowany.

28′ Fred znajduje Martiala, który ma dużo czasu, przygotował sobie piłkę do strzału, ale posyła piłkę w trybuny. Kompletnie nieudana próba.

30′ Doucoure wjechał w pole karne i uderza potężnie po krótkim rogu, świetnie broni De Gea!

37′ James ścina do środka, uderza z okolic 18 metra, ale wyjątkowo nieudanie.

38′ James znajduje Freda przed polem karnym, ten miał mnóstwo czasu i miejsca, ale jego strzał z pierwszej piłki okazał się niecelny.

42′ GOL! 1-0 dla United! Bruno Fernandes pewnie z rzutu karnego i mamy debiutanckie trafienie.James znalazł podaniem Bruno Fernandesa, który był faulowany przez Fostera. Sędzia pokazał na wapno, a sam poszkodowany pokonał golkipera rywala.

52′ GOL! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, spore zamieszanie w piątce United. Dawsona trafia w słupek, po chwili futbolówkę do bramki kieruje Deeney. 1:1.

53′ KOREKTA! VAR interweniuje, sędzia uznaje, że Dawson pomógł sobie w ataku ręką i nie uznaje bramki dla Watfordu. Nadal 1:0!

60′ GOL! 2-0! Piękny finisz Martiala! Prostopadłe zagranie Fernandesa, urywa się Martial, ale wyrzucił się do boku, bramkarz skrócił kąt, który już był ostry, ale Tony nie stracił głowy i zdecydował się na piękną podcinkę!

65′ Greenwood dostaje podanie od Maticia, drybluje w polu karnym, strzela lewą nogą, broni nogami Foster!

75′ GOL! 3-0! Mason Greenwood! United dobija rywala. Fernandes znajduje Greenwooda, ten przyjmuje i pakuje piłkę pod samą poprzeczkę!

84′ Słupek! Ighalo mógł się świetnie przywitać, uderzył z prawej strony po krótkim rogu, piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i trafiła w słupek Watfordu.

89′ Matić wykreował sytuację dla Chonga, który kończy ją niecelnym strzałem.

MANCHESTER UNITED 3:0 WATFORD

Bramki: 42′ Fernandes 60′ Martial 75′ Greenwood

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Matic, Fernandes, Fred, James, Martial (79′ Chong) Greenwood (79′ Ighalo)
Watford: Foster, Masina, Cathcart, Dawson, Kabasele, Capoue, Doucoure (80′ Cleverley), Hughes, Deulofeu, Pereyra (69′ Sarr), Deeney (76′ Welbeck)