Liga Europy

United gromi 5-0 LASK w Linzu!

Manchester United rozgromił 5-0 na wyjeździe w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy z LASK Linz. Spotkanie odbyło się przy pustych trybunach. Bramki zdobywali Odion Ighalo, Daniel James, Juan Mata, Mason Greenwood i Andreas Pereira.

Od początku mecz toczył się pod dyktando United, co przyniosło efekt w 28 minucie, kiedy to środkiem przedarł się Bruno Fernandes i dobrze obsłużył Odiona Ighalo, który podbił jeszcze trzykrotnie piłkę, po czym huknął w okienko bramki LASK.

W 43 minucie United mogło prowadzić wyżej, dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Bruno Fernandesa, niestety Harry Maguire uderzał głową obok bramki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na podwyższenie wyniku nie trzeba było jednak długo czekać. W 58 minucie dobre wypuszczenie Daniela Jamesa przez Odiona Ighalo, Walijczyk zwiódł obrońcę ustawiając sobie piłkę na prawej nodze i strzałem po ziemi pewnie pokonał bramkarza.

W 62 minucie powinno być 3-0. Po dobrym zagraniu Bruno, oko w oko z bramkarzem stanął Ighalo, który trafił tylko w słupek.

W 82 minucie doskonałe prostopadł podanie Freda do Maty i Hiszpan wbija gwóźdź do trumny LASKu, trafiając na 3-0.

Gdy wydawało się już, że nic więcej się nie wydarzy, w 91 minucie Tahith Chong dobrze dograł prostopadłe podanie do Greenwooda, który spokojnie pokonał bramkarza LASKU. 4-0. Chwilę później Diabły poszły krok dalej, Andreas Pereira spróbował uderzenia z dystansu w 93 minucie i on także zaskoczył bramkarza rywali. Po tym golu sędzia zakończył mecz.