Mecze

Kapitan dał wygraną w końcówce! Norwich 1-2 United!

Manchester United pokonał na wyjeździe ekipę Norwich City 1:2 i awansował do półfinału FA Cup. Czerwone Diabły potrzebowały do wygranej dogrywki.

8′ Shaw dośrodkowuje piłkę w pole karne, Maguire, pomimo asysty 2 obrońców, oddaje strzał głową, jednak za lekki i Krul sięgnął piłkę.

22′ McTominay świetnie piętką zgrał do Ighalo, który zabrał się z piłką i minął obrońcę, ale wszystko działo się na 10 metrze, więc piłkę zdążył spod nóg napastnika wyłuskać Krul.

23′ Aarons uderza w trybuny z pokaźnego dystansu.

29′ McLean zabrał piłkę Macie i ruszył na bramkę United, postanowił sam kończyć akcję i oddał za mocny strzał.

33′ Błyskawiczna kontra Norwich, na szczęście Cantwell wygonił Pukkiego swoim podaniem, bo gdyby zagrał dokładnie, Fin wyszedłby sam na sam z Romero.

43′ Rupp dostaje piłkę z lewej strony, ma dużo czasu, przyjmuje i uderza, Maguire zdołał zablokować. Było groźnie!

45+2′ Mata do Lingarda przed pole karne, ale Anglik posyła piłkę w trybuny.

47′ Urywa się Cantwell, szuka podania do pustej bramki dla Pukkiego, Eric Bailly przecina jego zagranie.

51′ GOL! 0-1 dla United! Odion Ighalo! Dogranie z lewej strony, piłka w ferworze walki trafia do Ighalo, który zgubił obrońców i spokojnie kopnął piłkę do siatki z najbliższej odległości.

60′ Dynamiczny Aarons mija Lingarda i mocno zagrywa w pole karne, Maguire na posterunku.

70′ Wrzutka z rzutu wolnego, było bardzo groźnie, piłkę niemal z bramki wybił…Godfrey! Zawodnik Norwich przypadkowo pozbawił własny zespół bramki!

75′ GOL! 1-1! Cantwell trafia do siatki, mamy remis. Zagranie przed pole karne do Cantwella, który decyduje się na mocne uderzenie prostym pobiciem, wykorzystał Bailly’iego jako naturalną zasłonę i Romero był bez większych szans!

80′ Pogba do Greenwooda, który ucieka na wolną pozycję, wpada w pole karne, schodzi na lewą nogę i uderza w długi róg, ale niestety zabrakło precyzji.

82′ Dośrodkowanie z prawej strony, Romero wychodzi z bramki i piąstkuje w pole, zgarniając piłkę sprzed nóg Drmicia!

84′ Buendia uderza z dystansu z narożnika boiska, niewiele zabrakło do bramki Romero.

85′ Williams wślizgiem wybija piłkę spod nóg Hernandeza w sytuacji sam na sam z Romero!

88′ Czerwona kartka! Bruno wyprowadził Ighalo na czystą pozycję, a Klose powala Nigeryjczyka i ogląda czerwoną kartkę!

90′ Bruno strzela w mur z wolnego, dobitka Shawa, rykoszet i rzut rożny!

DOGRYWKA

92′ Ighalo skacze do obitej piłki i naprawdę niewiele zabrakło mu do trafienia piłki głową!

94′ Rashford schodzi do środka i uderza z prawej nogi, Tim Krul odbija piłkę!

104′ Pogba z dystansu! Mocno i celnie, ale Krul broni!

105’+1 Martial wystawia piłkę przed pole karne do Rashforda, który strzela z pierwszej piłki, blok i rzut rożny.

108′ Bruno z pierwszej piłki, mocno, ale za wysoko. United napiera, ale gola nie ma.

112′ Uderzenie głową Maguire’a, ale bramkarz Norwich wyciąga piłkę z linii bramkowej!

114′ Fernandes uderza potężnie z dystansu, znów interwencja Krula! Popisowa dogrywka w wykonaniu Holendra.

118′ GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1-2, Harry Maguire! Kapitan daje nam wygraną! Pogba do Ighalo, Nigeryjczyk zastawia się i zagrywa wzdłuż linii bramkowej, małe zamieszanie wykorzystuje Maguire i na wślizgu pakuje piłkę do siatki!

NORWICH 1:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 51′ Ighalo, 118′ Maguire, 75′ Cantwell

Man Utd: Romero, Dalot (62′ Willaims), Maguire Bailly, (96′ Martial) Shaw, Fred (78′ Pogba), McTominay (78′ Matić), Mata (62′ Greenwood), Bruno, Lingard (62′ Rashford), Ighalo

Norwich: Krul, Aarons, Buendia (91′ Duda), Cantwell (89′ Trybull), Godfrey, Klose (88′ czerwona kartka), Lewis, McLean, Pukki (72′ Drmić), Rupp (62′ Hernandez), Tettey