Mecze

Finał nie dla United. Porażka w półfinale FA Cup.

Manchester United poległ w starciu z Chelsea 1-3, zakończył swoją serię meczów bez porażki i odpadł z FA Cup.

10′ Reece James uderza bardzo mocno, z prostego podbicia i z nieoczekiwanej sytuacji, De Gea odbija ten strzał!

15′ Azpilicuetta wrzuca piłkę w pole karne, do świetnej pozycji dochodzi Alonso i uderza głową, ale na szczęście, posłał piłkę nad poprzeczką.

21′ Uderzenie Masona Mounta z 16 metra, Maguire blokuje, rzut rożny.

32′ Z wolnego Bruno, celny i mocny strzał, ale wyczuł to Caballero i skutecznie interweniował.

33′ Urywa się Mount, oddaje strzał, ale po ziemi i w środek, De Gea łapie.

39′ Mount mija efektownie Freda, dośrodkowuje w pole karne, Zouma urywa się Bailly’iemu i główkuje, ale zbyt mocno i nad bramką.

44′ Urazu doznali Harry Maguire i Eric Bailly, obaj stoperzy zderzyli się głowami, Maguire wróci do gry, po obandażowaniu jego głowy, niestety Iworyjczyk będzie musiał zejść, najprawdopodobniej doznał wstrząśnienia mózgu.

45+11′ GOL! 0-1 dla Chelsea. Oliver Giroud. Akcja Chelsea prawą stroną, wrzutka w pole karne, gdzie najlepiej odnajduje się Giroud, który posyła piłkę do siatki obok zdezorientowanego De Gei.

46′ GOL! 0-2 dla Chelsea. Mason Mount. Strzał sprzed pola karnego, mocny, ale w środek, ale De Gea próbował łapać i…wpuścił piłkę do siatki.

52′ Świetna długa piłka Bruno do Rashforda, uciekł obrońcy, strzał z ostrego kąta i niewiele zabrakło…

56′ Wan-Bissaka wrzuca w pole karne, Maguire strzela, ale prosto w Caballero.

57′ Chelsea poklepała przed polem karnym, Mount strzela mocno, ale minimalnie nad bramką.

59′ Teraz świetnie odbija De Gea, Alonso w pole karne, Giroud oddaje kolejny strzał, rykoszet i zdążył z interwencją Hiszpan.

66′ Maguire miał dobrą sytuację z rzutu rożnego, Caballero pomylił się przy wyjściu, ale kapitan United nie skierował piłki do siatki.

74′ GOL! 0-3. Harry Maguire z golem samobójczym. Chelsea naciskała i w końcu wcisnęła, Marcos Alonso dograł w pole karne, Maguire niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, próbując powstrzymać Rudigera od trafienia.

80′ Matić stworzył zagrożenie przy rzucie rożnym, jednak zabrakło mu wykończenia.

85′ GOL! 1-3! Bruno pewnie z karnego. Martial faulowany przez Hodsona-Odoi, Bruno podchodzi do karnego i pokonuje Caballero.

MANCHESTER UNITED 1:3 CHELSEA

Bramki: 45+11′ Giroud 46′ Mount 74′ Maguire (sam.), 85′ Fernandes (k)

Man Utd:De Gea, Wan-Bissaka (79′ Fosu-Mensah), Lindelof, Bailly(45+7′ Martial), Maguire, Williams, Matic, Fred (55′ Pogba), D.James (55′ Greenwood), Fernandes, Rashford (79′ Ighalo)

Chelsea:Caballero, R.James, Rudiger, Zouma, Alonso, Azpilicueta, Jorginho, Kovacic (85′ Loftus- Cheek), Mount(90+1′ Pedro), Willian (80′ Hodson-Odoi), Giroud (80′ Abraham)