Inne

“J*bać grecką policję, j*bać Grecję, g*wno mnie obchodzicie!”

Jeden z greckich policjantów biorących udział w zatrzymaniu Harry’ego Maguire’a na Mykonos, stwierdził w wywiadzie udzielonym ‘Protothema’, że Anglik użył wielu wulgaryzmów w jego kierunku, a także obrażał Grecję.

Zdaniem policjanta, Maguire krzyczał:
– Jebcie się, spierdalajcie, jebać grecką policję, jebać policję, jebać Grecję, jebać grecką cywilizację, gówno mnie obchodzicie!

Wcześniej Maguire w wywiadzie dla BBC opisał jak wyglądało jego zatrzymanie, podczas wywiadu oskarżył policjantów o to, że go kopali i grozili, że nie zagra więcej w piłkę.

– Nie czuje, że powinien kogokolwiek za cokolwiek przepraszać. Przeprosiny są czymś, co robisz, gdy zrobisz coś złego.

– Nie życzę tego nikomu. Oczywiście sytuacja sprawiła problemy też jednemu z największych klubów na Świecie. Żałuję, że zamieszani zostali w to kibice i klub, ale nie zrobiłem niczego złego.

– Znalazłem się w sytuacji, która mogła przytrafić się każdemu i gdziekolwiek.

– Wierzę w greckie prawo. Ponowne rozpatrzenie sprawy da nam więcej czasu by się przygotować, by zebrać dowody i pozwolić świadkom na zeznania w sądzie. Jestem pewien, że prawda wyjdzie na jaw.

– Ci dwaj mężczyźni podeszli do mojej młodszej siostry, zapytali ją skąd jest. Odpowiedziała im. Moja narzeczona Fern widziała, jak oczy mojej młodszej siostry wędrowały do tyłu, ona mdlała, traciła przytomność.

 Moja pierwsza myśl była taka, że zostaliśmy napadnięci. Klękneliśmy i podnieśliśmy ręce do góry. Oni zaczęli nas bić. Bili mnie po nogach mówiąc, że moja kariera jest skończona i że nie zagram więcej w piłkę.

– Bili mnie wielokrotnie w nogi. Nie miałem tego na myśli. Było wiele paniki, strachu. Bałem się o swoje życie. Biorąc to pod uwagę, uważałem, że to nie mogą być policjani, że nie wiem kim byli. Dlatego zacząłem uciekać.

– To wielki przywilej grać dla tego klubu i nigdy nie miałem w głowie by być jego kapitanem. To nie moja decyzja, czy nadal nim będę – mówił Maguire dla BBC.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X