Transfery

Oficjalnie: Van de Beek piłkarzem United!

Manchester United ma przyjemność poinformować o pozyskaniu Donny van de Beeka z Ajaxu. Holenderski pomocnik podpisał 5-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok – brzmi komunikat na oficjalnej klubowej stronie. Zawodnik zagra z numerem 34.

– Trudno opisać jak niesamowitą możliwością jest dołączenie do klubu z tak wspaniałą historią. Chciałbym podziękować wszystkim w Ajaksie. Dorastałem tak i klub zawsze będzie miał dla mnie wielkie znaczenie.

– Jestem gotów na kolejny krok w mojej karierze i na grę na najwyższym poziomie na miarę standardów Manchesteru United. Każdy mi mówił jak niesamowita jest atmosfera na Old Trafford i wyczekuję tego z niecierpliwością, gdy tylko będzie możliwy bezpieczny powrót fanów na stadion.

– Ta drużyna ma niektórych pomocników, którzy należą do światowej czołówki i wiem, że mogę się od nich uczyć, a także mogę wnieść swoje mocne strony do grupy. Rozmawiałem z menadżerem o jego wizji na tę drużynę i kierunku, w jakim zmierza klub. To bardzo ekscytujące i nie mogę się doczekać by być tego częścią – powiedział Donny po podpisaniu kontraktu.

– Donny ma wszystkie techniczne atrybuty, by z powodzeniem grać i odnosić sukcesy w Manchesterze United. Jego zdolność dostrzegania wolnej przestrzeni, poruszanie się i czytanie gry jest tym, co bardzo przyda się w naszej drużynie. To wzmocni naszą formację. Występy Donny’ego w Eredivisie i w europejskich pucharach przez ostatnie lata były wspaniałe, nie możemy się doczekać pracy z nim – dodał Ole Gunnar Solskjaer o swoim nowym podopiecznym.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X