Falstart! United przegrywa z Palace!

Manchester United zaliczył falstart w swoim pierwszym meczu nowego sezonu Premier League i po przeciętnej grze przegrał 1-3 z Crystal Palace.

7 min – dobra kontra Crystal Palace i niezdecydowanie Lindelofa i Shawa, po dośrodkowaniu z lewego skrzydłą do bezpańskiej piłki dopada Townsend i strzela na 0-1.

20 min – pierwszy celny strzał United w meczu, Pogba uderza zza pola karnego, Guaita pewnie łapie piłkę.

22 min – McTominay z linii pola karnego ładnie uderzał po długim rogu, lecz tuż obok bramki.

25 min – Bruno przejmuje piłkę tuż przed polem karnym Palace, ale uderza bardzo słabo.

40 min – Bruno fernandes był faulowany przed polem karnym. Sędzia rozpatrywał jeszcze rzut karny po kontakcie w polu karnym obrońcy Palace i Paula Pogby, lecz ostatecznie wykonywany był rzut wolny. Fernandes strzelał, lecz piłka po kontakcie z murem wyleciała na rzut rożny.

45+1 min – Jordan Ayew bez problemu ogrywa McTominaya i uderza z kilku metrów, dzięki znakomitej interwencji De Gei nie przegrywamy 0-2.

50 min – Pogba ponownie uderza zza pola karnego. Kolejny raz bardzo słabo.

53 min – Groźna akcja Crystal Palace, Townsend uderza, piłka odbija się od Pogby i wylatuje na rzut rożny.

59 min – Dobre dośrodkowanie Fosu-Mensaha, Greenwood uderza głową, niestety zbyt słabo.

65 min – Zaha trafia do siatki, lecz ostatecznie sędzia pokazuje na pozycję spaloną.

66 min – Van de Beek wchodzi za Pogbę

68 min – Dośrodkowanie Bruno z rzutu rożnego, piłkę zgrywa McTominay, ta trafia do Lindelofa, który jednak przenosi już nad bramką.

69 min – Rashford schodzi z lewego skrzydła, uderza zza pola karnego lecz bardzo niecelnie.

74 min – Sędzie dyktuje dyskusyjny rzut karny po ręce Lindelofa. Strzał Ayew broni De Gea, po chwili sędzia nakazuje powtórkę, którą na bramkę zamienia Zaha. Mamy 0-2.

81 min – Donny van de Beek wykorzystuje zamieszanie w polu karnym i strzałem po ziemi pokonuje bramkarza rywali. 1-2!

85 min – kolejna kontra Palace i Zaha z linii pola karnego pewnie po ziemi umieszcza piłkę w siatce. 1-3!

Manchester United – Crystal Palace 1-3 (0-1)

Bramki: Van de Beek 81′ – Townsend 7′, Zaha 74′, 85′

Man Utd: De Gea, Fosu-Mensah (Ighalo 81′), Lindelof, Maguire, Shaw, Mctominay, Pogba (Van de Beek 67′), James (Greenwood 46′), Fernandes, Rashford, Martial

Ławka: Henderson, Bailly, Wan-Bissaka, Fred, Van de Beek, Greenwood, Ighalo

Crystal Palace:Guaita, Ward, Kouyate, Sakho, Mitchell, Townsend, McArthur, McCarthy, Schlupp (Eze 75′), Zaha, Ayew (Batshuayi 81′)