Słaba gra, słaby wynik. United 0-1 Arsenal.

Manchester United przegrał u siebie z Arsenalem 0-1 i nadal pozostaje bez wygranej w meczu domowym w tym sezonie Premier League.

11′ Kontra Arsenalu, Partey zapuszcza siatkę Fredowi i zagrywa do Aubameyanga, który zgrał do Saki, który był już w polu karnym, ale w ostatniej chwili przyblokował go Lindelof.

14′ Bellerin dogrywa piłkę w pełnym biegu wzdłuż bramki, gdzie niewiele zabrakło Aubameyang’owi, by skierować ją do pustej bramki…

22′ Rashford zagrywa świetne podanie prostopadłe do Greenwooda, który strzela z pierwszej piłki po krótkim słupku, Leno jednak nie dał się zaskoczyć!

23′ Fred ogląda żółtą kartkę za przerwanie kontry gości.

25′ Holding dostaje żółtą kartkę za faul na Pogbie w środku pola.

27′ Kolejny faul na Rashfordzie, Garbiel dostaje „żółtko” za ciągnięcie Anglika za koszulkę.

37′ Akcja Arsenalu, wrzutka Williana, źle ustawiony Wan-Bissaka pozwala Aubameyangowi przyjąć piłkę w polu karnym, Gabończyk podaje do Lacazette, który już strzelał, ale w ostatniej chwili, Lindelof zdołał „dziubnąć” mu piłkę!

38′ Poprzeczka! Lindelof traci piłkę pod własną bramką, Willian wymienia piłkę z Aubameyang’iem, Brazylijczyk strzela od razu po otrzymaniu zwrotnej piłki i obija górną część poprzeczki De Gei!

44′ Bellerin dośrodkowuje idealnie na głowę Saki, który mimo asysty Lindelofa, Wan-Bissaki i McTominay’a, doszedł spokojnie do strzału, na szczęście zawodnik Arsenalu przestrzelił.

46′ Bruno z dystansu prawie od razu po rozpoczęciu drugiej połowy, ale piłka podbita przez obrońcę i mamy rzut rożny.

48′ Maguire strzela głową po rzucie rożnym, jednak Eleny skutecznie uniemożliwił mu oddanie czystego strzału.

52′ Fatalna strata Freda na swojej połowie, skończyło się kontrą gości, po której Aubameyangowi zabrakło kilku centymetrów by pokarać United…

55′ Maguire! Ależ miał okazję kapitan United, dośrodkowanie Shawa z rzutu wolnego na długi słupek, Maguire uderzył głową w przeciwległy róg, zabrakło naprawdę niewiele żeby piłka wkleiła się w bramkę.

58′ Partey zszedł do środka i uderzył z dystansu, bardzo mocno, ale w sam środek, De Gea łapie

65′ Kolejna akcja Arsenalu zakończona strzałem, tym razem Eleny, jednak znów ponad bramką.

69′ GOL! 0-1 dla Arsenalu, Aubameyang pewnie z karnego. Kretyński i nieodpowiedzialny faul Pogby, po którym sędzia musiał pokazać na wapno. Gabończyk wykorzystuje prezent od Francuza.

79′ Rashford sprzed pola karnego, piłka ponad bramką.

85′ Słupek! Van de Beek w zamieszaniu zagrał mocno wzdłuż bramki i było blisko samobója, Eleny obił obramowanie bramki swojej drużyny!

90+3′ Matić sprzed pola karnego, bardzo słaby i lekki strzał

90+4′ Cavani dostaje żółtą kartkę za faul na Gabrielu.

MANCHESTER UNITED 0:1 ARSENAL FC

Bramki: 69′ Aubameyang

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, McTominay, Fred (62′ Matić), Pogba, Fernandes (75′ Van de Beek), Greenwood (75′ Cavani), Rashford

Arsenal: Leno, Holding, Gabriel, Tierney, Bellerin, Partey, Elneny, Saka, Willian, Lacazette (76′ Nketiah), Aubameyang (87′ Mustafi)