Liga Mistrzów

Niegościnna Turcja, Basakeshir 2-1 United

Manchester United przegrał swój pierwszy mecz w obecnej edycji Ligi Mistrzów. Czerwone Diabły uległy 2-1 Istambułowi Basakeshir, jedynego gola dla United zdobył Anthony Marital.

5′ Bruno próbował uderzenia z woleja po świetnym długim podaniu Maguire’a, zabrakło celności!

10′ Shaw zagrywa mocną, prostopadłą piłkę przed bramkę rywala, Rashford i Martial mijają się z piłką.

11′ Visca uderza z dystanu, bardzo mocno, ale ponad bramka.

12′ GOL! 1-0 dla Basaksehir’u. Demba Ba z golem. Co to było…długa piłka na uwolnienie od obrońcy gospodarzy, zamienia się w podanie na sam na sam do Ba, który od połowy biegł na bramkę! Nie wiadomo, gdzie była obrona United…

22′ Strzał z rzutu wolnego Turuc’a, prosto w mur United.

30′ Wan-Bissaka, odbiera piłkę, podłącza się do akcji, świetnie znajduje podaniem Martiala, który za długo zwlekał i Rafael zdołał go zablokować.

32′ Mbombo wchodzi na pełnym gazie lewą stroną, dośrodkowanie i uderzenie głową Kahveci’ego, które powinno wpaść, na szczęście strzał prosto w środek, łapie Henderson.

40′ GOL! 2-0 dla Basaksehir’u. Błąd i fatalna strata Maty, która napędziła kontrę gospodarzy, Demba Ba świetnie przepuścił piłkę do Visci, który na 10 metrze, nie miał problemu ze zdobyciem gola.

43′ GOL! 2-1! Anthony Martial! Bramka kontaktowa, świetne zachowanie Shawa, który minął Rafaela i idealnie dośrodkował na głowę Francuza, który strzałem w długi róg wykończył akcję.

52′ Bruno z rzutu wolnego, z okolic 23 metra. Celnie, ale Gunok zdołał to odbić!

60′ United naciska, kolejny strzał Bruno, przyblokowany w ostatniej chwili przez Kahveci’ego, bramkarz łapie piłkę po tym rykoszecie.

80′ United cały czas na połowie gospodarzy, ale nie przynosi to kompletnie żadnych konkretów.

86′ Dobre zgranie Maticia do Greenwooda, ten jednak w niewytłumaczalny sposób wyjeżdża z piłką poza boisko.

90+1′ Jak to nie wpadło?! Maguire do środka, obrońca podbija i piłką powinna wpaść do bramki gospodarzy, ale jakimś cudem obrońca był w stanie wybić ją z linii bramkowej! Niebywałe!

ISTANBUŁ BASAKSEHIR 2:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 12′ Ba 40′ Visca, 43′ Martial

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka (76′ Fous-Mensah), Tuanzebe (46′ McTominay), Maguire, Shaw, Matic, Van de Beek (61′ Pogba), Mata (61′ Cavani), Fernandes, Rashford (76′ Greenwood), Martial

Basaksehir: Gunok, Rafael, Skrtel, Epureanu, Mbombo, Kahveci, Azcan, Aleksic, Visca, Turuc, Demba Ba (79′ Gulbrandsen)