Cavani show! Comeback United na St.Mary’s!

Manchester United po szalonym meczu pokonał Southampton 2-3, mimo, że przegrywał już 2-0. Kapitalną zmianę dał Edinson Cavani, który zdobył dwa gole i zaliczył asystę.

7′ Pudło! Mason Greenwood wykorzystał nieporozumienie stopera i bramkarza Southampton, minął golkipera i z nieco ostrego kąta, uderza w boczną siatkę! Bramka była pusta, to była świetna okazja!

16′ Słupek! Odbiór Maticia w środku pola, szybkie podanie do Rashforda, który wystawił piłkę Bruno, ten uderza od razu, piłka najpierw zalicza rykoszet od pleców rywala, a następnie muska słupek!

24′ GOL! 1-0 dla Southampton. Jan Bednarek trafia do siatki. Wrzutka z rzutu rożnego, Bednarek ucieka Tellesowi i Rashfordowi i kieruje piłkę do bramki.

27′ Słupek! Walker-Peters podłącza się do akcji ze swojej prawej strony, uderza, rykoszet od nogi Tellesa i piłka odbija się od słupka i wychodzi na rzut rożny.

30′ Jakim cudem piłka nie wpada do siatki!? McCarthy popełnia fatalny błąd i podaje do Greenwooda, który znalazł się w sytuacji sam na sam, uderzył jednak prosto w dość desperacko interweniującego McCarthy’iego, dobitka Bruno wydawała się formalnością, jednak bramkarz zdołał się podnieść i obronić i to uderzenie, a następnie wybił piłkę! Niebywałe.

33′ GOL! 2-0 dla Southampton. Strzelcem Ward-Prowse, który świetnie wykorzystał rzut wolny. De Gea przy próbie ofiarnej interwencji uderzył się w słupek.

46′ Kontuzja – David De Gea nie wyjdzie na drugą połowę, uraz po wpadnięciu na słupek okazał się zbyt poważny. Zastąpi go Dean Henderson.

47′ Djenepo na drugą stronę do Walcotta, który uderza na bramkę Hendersona, ten spokojnie łapie.

48′ Znów strzał Walcotta, jednak znów bez większego zagrożenia.

53′ Rashford sam na sam i zamiast wystawić piłkę do pustej bramki to wolał uderzyć i trafia prosto w McCarthy’iego, który notuje kolejną świetną interwencję.

55′ Kolejna okazja United, Cavani do Bruno, Portugalczyk w pole karne do Van de Beeka, ten jeszcze poszukał podania do Cavaniego, ten jednak miał już trudna sytuację i mimo mocnego uderzenia, piłka posłana w trybuny.

60′ GOOOL! 2-1! Bruno Fernandes! United ma kontakt! Cavani znajduje podaniem Portugalczyka w polu karnym, ten przyjmuje i w końcu pokonuje McCarthy’iego!

63′ Djenepo dostaje podanie, kiwa do lewej nogi i oddaje bardzo nieudany strzał.

67′ Armstrong uderza sprzed pola karnego, dobry blok graczy United.

69′ Świetne dośrodkowanie Wan-Bissaki, Cavani uderza głową i zabrakło centymetrów by piłka wpadła do bramki!

74′ GOL! 2-2! Edinson Cavani! Bruno Fernandes wstrzeliwuje piłkę w pole karne, zaspał Vestergaard i Cavani mógł dołożyć głową do dogrania Bruno i zdobyć swoją bramkę.

90′ Piłka przejęta na połowie Southampton, Bruno próbował zaskoczyć bramkarza lobbując go z daleka, zabrakło niewiele.

90+2′ GOOOOOOOOOOL! 2-3! CAVANI! Ależ powrót! Świetne dogranie z rzutu wolnego, Cavani jak rasowy snajper uciekł rywalom i skierował piłkę głową do bramki! Mamy to!

SOUTHAMPTON 2:3 MANCHESTER UNITED

Bramki: 24′ Bednarek 33′ Ward-Prowse, 60′ Fernandes, 74′ Cavani, 90+2′ Cavani

Southampton: McCarthy, Walker-Peters, Vestergaard, Bednarek, Bertrand, Romeu, Ward-Prowse, Armstrong (90′ Diallo), Djenepo, Walcott, Adams (70′ Long)

Man Utd: De Gea (46′ Henderson), Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Telles (84′ Williams), Fred, Matić, Fernandes, Van de Beek, Rashford, Greenwood (46′ Cavani)