Mecze

Dwa gole w końcówce dają awans! United wygrywa z Evertonem!

Manchester United pokonał na wyjeździe Everton 0-2 i awansował do kolejnej rundy EFL Cup.

7′ Greenwood dostaje podanie na prawą stronę pola karnego, podaje do Pogby, który odgrywa piętką do Van de Beeka, ten uderza, ale zostaje zablokowany.

9′ Cavani przejął piłkę na połowie po złym wybiciu Keane’a, błyskawiczny strzał, jednak bardzo nieudany.

11′ Olsen chciał przedryblować Cavaniego i o mało co nie stracił piłki! Szczęśliwie zdołał jeszcze ją wybić!

16′ Przerzut do Cavaniego, który uderza od razu prawą nogą, odbija Olsen, bramkarz Evertonu broni również dobitkę Urugwajczyka!

25′  Dośrodkowanie z lewej strony od Tellesa, Greenwood uderza technicznie szczupakiem z około 15. metrów, piłka ociera słupek bramki Olsona! Ależ niewiele zabrakło.

27′ Znów Telles, piłka trafia do Pogby – Francuz strzela głową! Olsen łapie jednak bez większych trudności.

35′ Strzał Calverta-Lewina głową, na szczęście prosto w ręce Hendersona.

37′ Sigurdsson z dystansu, piękny strzał i kapitalna parada Hendersona!

45+1′ Fernandes z rzutu wolnego, jednak zbyt lekko i Olsen łapie piłkę.

49′ Cavani strzela z ostrego kąta, wszystko poprzedziło ładne przyjęcie piłki klatką, broni Olsen.

62′ Kontratak United. Cavani wycofuje do Pogby, ten na 18. metr do Bruno, który uderza potężnie! Niestety ponad bramką.

70′ Dwa groźne kontrataki Evertonu pod rząd, oba zaprzepaszczone przez Calverta-Lewina, najpierw złe podanie, a w późniejszej akcji napastnik Evertonu nie zdołał przyjąć piłki.

81′ Telles uderza z rzutu wolnego umiejscowionego tuż przed polem karnym, metr nad bramką!

86′ Bruno wykreował dobrą okazję dla Martiala, który jednak przetrącił sobie piłkę własną nogą postawną i przewrócił się.

88′ GOOOOOL! 0-1! Edinson Cavani! Martial podał do Cavaniego, a ten uderza potężnie lewą nogą tuż zza pola karnego po długim słupku! Prowadzimy w samej końcówce!

90+5′ Bruno z dystansu, w samo spojenie bramki! Blisko dwubramkowego prowadzenia.

90+6′ GOOOOOL! 0-2! Anthony Martial dobija Everton! Gospodarze rzucili wszystko do ataku i byli otwarci na kontry, Rashford świetnym podaniem znalazł Martiala, który w sytuacji sam na sam się nie pomylił!

EVERTON 0:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 88′ Cavani 90+6′ Martial

Everton: Olsen, Coleman, Godfrey, Keane, Mina, Doucoure, Gomes (58′ , Sigurdsson), Iwobi, Richarlison (54′ Bernard), Calvert-Lewin

Man Utd: Henderson, Tuanzebe, Bailly, Maguire, Telles (84′ Shaw), Pogba, Matic, Van de Beek (67′ Martial), Fernandes, Greenwood (67’Rashford), Cavani