Wypowiedzi

Solskjaer po meczu z Evertonem

Ole Gunnar Solskjaer o golu Cavaniego, ogólnym przebiegu spotkania i nastrojach w drużynie przed Boxing Day.

O bramce Cavaniego:

Całkiem niezła. Chociaż już w pierwszej połowie mógł mieć hat-tricka! Edinson to klasa sama w sobie, to fantastyczny napastnik. Pozycjonowanie się, jakość i uderzenie, nawet ze słabszej nogi – wszystko to jest u niego na najwyższym poziomie.

O starciu Miny i Cavaniego:

To było starcie dwóch zawodników, którzy wcześniej toczyli boje w meczach reprezentacyjnych. Pamiętam, że grali na siebie w kwalifikacjach do Copa America.

O spotkaniu:

To był przykład porządnego meczu piłkarskiego. Byli kibice, była walka i spięcia, były żółte kartki, były sytuacje po obu stronach. Podobało mi się. Zaczęliśmy fantastycznie, pierwsze 20-25 minut było genialne, powinniśmy wtedy strzelić 2-3 gole. Później się wyrównało, Everton miał kilka dobrych okazji i byli w stanie nas odepchnąć, w ostatnich 20 minutach znów przejęliśmy inicjatywę i graliśmy dobrze.

O nastrojach w drużynie:

Jesteśmy zadowoleni z tego jak broniliśmy w dzisiejszym meczu, mieliśmy dziś piłkarzy, którzy byli w stanie poprowadzić nas do zwycięstwa. Nastroje w drużynie są dobre, napędzają nas zwycięstwa, wyjdziemy w Boxing Day w dobrych humorach.