United triumfuje na Turf Moor. Mamy lidera!

Manchester United pokonał na wyjeździe Burnley 0-1 i objął pozycję lidera Premier League. Zwycięską bramkę zdobył Paul Pogba.

1′ Długa piłka od razu po rozpoczęciu meczu, Wan-Bissaka nie przecina podania i Brady już w pierwszych sekundach oddaje strzał, ale bardzo nieudany, wysoko nad bramką.

9′ Gudmundsson strzela z dystansu, blokuje Eric Bailly.

17′ Fernandes strzela z pierwszej piłki po dobrym dośrodkowaniu Shawa, ale zbyt lekko i w środek, łapie Pope.

20′ Efektowna akcja United, Rashford do Fernandesa, ten centruje, a Martial składa się do nożyc, ale trafia w obrońcę! Ładne to było!

22′ Barnes zgrywa do Wooda, ten miał trochę miejsca na 16 metrze, uderza z lewej nogi, ale świetnie blokuje to Eric Bailly.

35′ Kuriozum z VAR’em w roli głównej. Brady faulował Cavaniego wychodzącego na czystą pozycję, sędzia pokazał żółtą kartkę, a później sprawdzał czy nie była to jednak czerwona kartka. Wszystko jednak skończyło się…cofnięciem akcji, kartką dla Shawa i rzutem wolnym za wcześniejszy faul lewego obrońcy United.

37′ Maguire trafia głową do siatki, ale sędzia dopatruje się faulu w ofensywie i na powtórce widać, że mogły być podstawy do takiej decyzji arbitra.

38′ Cavani z powietrza z 5 metra, strzał blokuje Mee.

45′ Martial z 25 metrów, piękny rogal w kierunku okienka, ale Pope staje na wysokości zadania, fantastyczna interwencja bramkarza Burnley!

49′ Bruno z 25 metrów, ofiarny blok Bena Mee blokuje ten strzał.

52′ Pogba świetnie napędza akcję, zagrywa do Bruno, który wypuszcza z lewej strony Martiala, ten znajduje podaniem Cavaniego, który na 5 metrze po prostu nie trafił w piłkę…świetna okazja do zdobycia gola.

56′ Kolejny strzał Bruno sprzed pola karnego, jednak znów za lekko i w środek, łapie Pope.

60′ I jeszcze raz Fernandes, dają mu zawodnicy Burnley dużo miejsca, jednak sam Bruno jeszcze tego wykorzystał, kolejny strzał w środek.

67′ Piłka po rzucie rożnym spada pod nogi Cavaniego, ten jeszcze uciekł na lewą nogę i zakręcił w długi róg, ale przesadził z siłą i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

71′ GOOOOOOL! 0-1! Pogba! Piękna bramka, Burnley napoczęte! Rashford dostał piłkę na prawą stronę i dośrodkował na 16 metr, gdzie Pogba uderzył z woleja, pomógł mu jeszcze minimalny rykoszet i mamy gola!

82′ Pogba do Martiala, ten jest w polu karnym i oddaje strzał, w ostatniej chwili, ofiarnym wślizgiem, blokuje go Mee.

85′ Mocne uderzenie Brownhilla sprzed pola karnego, tuż obok słupka De Gei. Groźnie, ale niecelnie.

87′ W ciągu jednej minuty dwie okazje rezerwowego Vydry, najpierw strzał po szybkiej kontrze, przyblokowany przez Bailly’iego, a chwilę później miał za dużo miejsca w polu karnym po zgraniu Barnesa, na szczęście posłał piłkę w trybuny.

90+1′ Fantastyczna sytuacja dla Burnley, po zbyt krótkim wybiciu Bailly’iego okazję miał Tarkowski, który fatalnie skiksował na 5 metrze…

90+3′ Martial z szansą na skończenie tego meczu, Cavani wypuścił go sam na sam, jednak Francuz uderzył prosto w bramkarza.

90+5′ Vydra z trzecią już okazją, znów zbyt krótkie wybicie i pomocnik Burnley miał dużo miejsca przed polem karnym i znów posłał piłkę w trybuny.

BURNLEY 0:1 MANCHESTER UNITED

Bramki: 71′ Pogba

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Bailly, Shaw, Pogba, Matić, Fernandes (89′ McTominay), Martial (90+4′ Tuanzebe), Rashford (80′ Greenwood), Cavani

Burnley: Pope, Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters, Gudmundsson, Westwood, Brownhill, Brady (65′ McNeil), Wood (80′ Vydra), Barnes (87′ Rodriguez)