Zabrakło tylko bramek. Derby Anglii na remis

Manchester United bezbramkowo zremisował z Liverpoolem na Anfield i utrzymał pozycję lidera Premier League.

10′ Pierwsze 10 minut wyrównane, Liverpool prowadzi grę, United próbuje odgryzać się szybkimi kontrami po odbiorze piłki, na razie obu ekipom brakuje dokładności.

14′ Piłka odbija się do Robertsona, który był sam na skraju pola karnego, ale jego strzał okazał wyjątkowo nieudany.

17′ Liverpool zaczyna się rozkręcać, szybka akcja Shaqiri’ego, Mane i Firmino, ten ostatni kończy to strzałem z 16 metrów, ale na szczęście bardzo nieudanym.

21′ Shaqiri strzela z 20 metrów, blokuje Lindelof i rzut rożny.

22′ Strata Pogby i Arnold od razu znajduje podaniem Mane, ten Firmino i tylko świetny blok Lindelofa uratował United, bo Brazylijczyk miał sporo miejsca. Dobitka Salaha wysoko nad bramką.

26′ Fatalna strata Maguire’a, Mane przejmuje podanie i szuka zagraniem Firmino, Fred źle wybija i Wijnaldum miał dużo miejsca przed polem karnym i uderza, ale prosto w Maguire’a.

33′ Shaqiri ogląda żółtą kartkę za sfaulowanie Shaw’a.

34′ Bruno Fernandes! Ależ niewiele zabrakło! Niemal idealny strzał z rzutu wolnego z 20 metrów, piłka świsnęła obok spojenia Alissona!

35′ Kontra gospodarzy, Salah rozpędza się lewą stroną, schodzi do środka, Firmino dochodzi do piłki i strzela, ale za lekko i De Gea spokojnie łapie.

51′ Pogba do Bruno, Portugalczyk znajduje podaniem Martiala, który ładnie zagrywa z obrońcą na plecach, ale podanie nie dociera do Rashforda.

55′ Strzał Arnolda z boku pola karnego, zbyt słaby i De Gea łapie.

59′ Robertson dośrodkowuje na 3 metr do Firmino i tylko kapitalny blok Maguire’a powstrzymał Brazylijczyka od wpakowania piłki do siatki!

62′ Firmino przedryblował Freda, znalazł Salaha w polu karnym, Egipcjanin zdołał oddać strzał, ale znów zdołał zablokować go Maguire.

65′ Fernandes z dystansu, mocno, ale w środek, musiał złapać to Alisson.

66′ Fabinho dostaje żółtą kartkę za faul na Cavanim.

67′ Rashford z rzutu wolnego z 30 metrów, prosto w mur.

72′ Pogba strzela głową z rzutu rożnego, ale zbyt lekko i w środek, piłka ponownie w rękawicach Alissona.

76′ Świetna akcja United! Rashford naciera na bramkę Liverpoolu, wypuszcza podaniem Shawa, ten zagrywa wzdłuż bramki, gdzie jest Bruno, który z 5 metra trafia prosto w Alissona! Jak to nie wpadło?!

78′ Alcantara huknął z dystansu, efektownie broni to De Gea!

80′ I kolejny strzał Alcantary z podobnej odległości, tym razem z woleja, ale nieudanie, obok bramki.

81′ Bruno wygrywa pojedynek z Alcantarą i wypuszcza podaniem Rashforda i Cavaniego, Anglik jednak nie zdecydował się na podanie i ostatecznie stracił piłkę.

83′ Pogba! Ależ to była okazja! Wan-Bissaka znalazł dośrodkowaniem Pogbę na 5 metrze, Francuz miał nawet czas przyjąć piłkę, ale huknął prosto w Alissona…

90+3′ Rashford dostaje żółtą kartkę za faul na Jones’ie.

LIVERPOOL 0:0 MANCHESTER UNITED

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Henderson, Fabinho, Robertson, Shaqiri (76′ Jones) Wijnaldum (89′ Milner), Alcantara, Mane, Firmino (85′ Origi), Salah

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw, Fred, Pogba, McTominay, Fernandes (89′ Greenwood), Rashford, Martial (61′ Cavani)