Piękny gol Pogby daje zwycięstwo, Fulham 1-2 United

Manchester United pokonał na wyjeździe ekipę Fulham 1-2 i utrzymał pozycję lidera Premier League. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Edinson Cavani i Paul Pogba.

2′ Lookman strzela sprzed pola karnego, spokojnie łapie De Gea.

5′ GOL! 1-0 dla Fulham, Lookman. Prostopadła piłka za plecy obrońców i Lookman nie pomylił się w sytuacji sam na sam. Cała obrona United była przekonana, że był spalony…

9′ Fred faulowany w polu karnym, powtórki to potwierdzają, a sędzia…nie zamierza nawet sprawdzić, a upominającemu się Paulowi Pogbie wlepia żółtą kartkę.

20′ United próbuje, ale niestety jest bardzo niekonkretny.

21′ GOL! 1-1! Cavani wykorzystuje błąd Areoli i wyrównuje! Najpierw potężny strzał Bruno ląduje na słupku, obita piłka zebrana przez United, dośrodkowanie w pole karne i Areola źle obija piłkę, co błyskawicznie wykorzystuje Edinson!

22′ Bruno! Po raz kolejny nęka bramkarza, tym razem jednak Areola świetnie broni jego próbę z około 20 metrów!

29′ Ładna akcja United, Bruno rozrzuca do prawej strony, skąd dośrodkowuje Wan-Bissaka, Martial główkuje i piłka odbija się od głowy obrońcy i wychodzi na rzut rożny.

30′ Ależ miał okazję Maguire! Idealne dośrodkowanie na 8 metrze, kapitan United urwał się rywalowi i miał prostą sytuację, nie trafił jednak w bramkę!

34′ Bruno Fernandes z rzutu wolnego, ale jednak tym razem kompletnie mu nie wyszło. Piłka na trybunach.

42′ Wrzutka na 16 metr i słaby strzał głową Adarabioyo, De Gea łapie.

43′ Wyśmienita centra Shawa, Martial znów ma szansę na strzał głową, jednak przenosi piłkę nad poprzeczką.

47′ Fulham odebrało piłkę pod bramką United, Reed próbuje strzału z dystansu, ale wysoko ponad bramką.

51′ Shaw dośrodkowuje z rzutu rożnego, znów Maguire atakuje piłkę na pełnej prędkości, jednak jego strzał głową ląduje ponad bramką.

52′ Lookman blisko kolejnego gola, dostał piłkę z prawego skrzydła, uderza z pierwszej piłki z okolic 16 metra, jednak za lekko i De Gea łapie.

55′ United z kolejnym atakiem, dobra centra Greenwooda, piłka pobita przechodzi do Shawa, który strzela z powietrza, blokuje to jednak obrońca.

64′ Bruno zagrywa idealną piłkę na nos do Martiala, jednak jego główka była zbyt lekka i Areola bez problemu to złapał.

65′ GOOOOL! 1-2! Pogba! Co za gol! Nieco ponad 20 metrów przed bramką, Francuz dostał trochę miejsca i ze swojej słabszej nogi, posłał piękną bombę w długi róg Areoli!

66′ Cavani! Mogło być po meczu! Świetna wrzutka Bruno z boku boiska, Urugwajczyk w swoim stylu znalazł się na pozycji do strzału głową, jednak strzał był zbyt lekki i Areola złożył się do bardzo ładnej interwencji!

75′ Chwila nieuwagi w szeregach United i Loftus-Cheek wyszedł sam na sam z De Geą, Hiszpan jednak stanął na wysokości zadania i odbił ten strzał nogami!

83′ Kontra Fulham, napędzona przez Kamarę, wszystko kończy się strzałem Loftusa-Cheeka, który znalazł się w dobrej sytuacji, na całe szczęście posłał piłkę w trybuny.

90+2′ Lookman dostaje kapitalną długą piłkę, przyjmuje i próbuje uderzać, zdążył go jednak zablokować kapitalnym wślizgiem Aaron Wan-Bissaka!

FULHAM 1:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 5′ Lookman, 21′ Cavani 65′ Pogba

Fulham: Areola, Tete, Andersen, Loftus-Cheek, Adarabioyo, Cavaleiro (71′ Kamara), Lookman, Reed, Bryan, Anguissa (79′ Lemina), Aina (83′ Mitrović)

Man Utd: De Gea, Wan Bissaka, Bailly, Maguire, Shaw, Fred, Pogba, Fernandes (90+4′ Matić), Martial (85′ McTominay), Cavani, Greenwood (85′ Rashford)