FA Cup

United pokonuje Liverpool w 4 rundzie FA Cup!

Manchester United, po emocjonującym spotkaniu, pokonał Liverpool 3-2 i awansował do kolejnej rundy FA Cup. Bramki dla Czerwonych Diabłów zdobyli Mason Greenwood, Marcus Rashford i Bruno Fernandes.

2′ Było groźnie na samym początku, za dużo miejsca z prawej strony miał Arnold, który dośrodkował, zbyt krótkie wybicie McTominay’a i tylko dobry blok Lindelofa powstrzymał Wijlanduma od co najmniej celnego strzału.

4′ Odpowiada United, Shaw dośrodkowuje, Van de Beek próbował wepchnąć się przed obrońcę i oddać sytuacyjny strzał, został zablokowany i piłka wychodzi na rzut rożny.

10′ Akcja United, Greenwood ucieka prawą stroną, uderza z prawej nogi z ostrego kąta, broni Alisson!

11′ Liverpool się odgryza, znów ostra i mocna wrzutka Arnolda przecina pole karne United, jednak wszyscy się z nią mijają. Dobry mecz oglądamy na Old Trafford!

14′ Greenwood znów ma dużo miejsca na prawej stronie, kiwa i znów decyduje się na strzał z prawej nogi, jednak obok bramki!

18′ Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Pogba miał okazję by strzelić z powietrza, jednak była to trudna pozycja i Francuz nie trafił czysto.

19′ GOL! 0-1! Salah daje prowadzenie Liverpool’owi. Fatalne zachowanie Lindelofa i Shawa, którzy po prostu wpuścili Egipcjanina w pole karne, a ten przerzuca piłkę nad Hendersonem. Piękną asystę zalicza Firmino.

23′ Jones strzela lewą nogą, prosto w środek bramki, bez zagrożenia.

24′ Arnold z wolnego z około 18 metrów, jednak ponad bramka.

26′ GOOOOL! 1-1! Greenwood! United wyrównuje! Kapitalna kontra United, Rashford pięknym przerzutem znajduje Masona, który w sytuacji sam na sam pokonuje Alissona! Mamy remis!

35′ Znów sytuacja Pogby po rzucie rożnym, tym razem głową, jednak tym razem Francuz przeniósł piłkę ponad bramką.

37′ I kolejny strzał z rzutu rożnego, tym razem McTominay, znów za mocno i nad bramką.

40′ W odpowiedzi Liverpool, Robertson wypuszczony pod linię końcową, dośrodkowanie Szkota było bardzo groźne, jednak w ostatniej chwili przecina je Shaw, ubiegając Salaha.

42′ Fabinho dostaje żółtą kartkę za faul na Greenwoodzie. Na szczęście Brazylijczyka Greenwood nie zagarnął piłki bo inaczej skończyłoby się na czerwonej kartce. Rzut wolny dla United na 20 metrze.

43′ Pogba próbował z rzutu wolnego, obok bramki,

44′ United naciska Liverpool, akcja w trójkącie Rashford – Van de Beek – Shaw kończy się dośrodkowaniem tego trzeciego, Alisson wybija je przed pole karne, tam zbiera piłkę McTominay i uderza z całej siły, Thiago wybija tę piłkę z linii!

45+1′ I jeszcze jedna akcja United, Rashford mija dwóch zawodników gości, przerzuca do Greenwooda, który wystawia piłkę do strzału Pogbie, który uderza z pierwszej piłki! Obok bramki!

48′ GOOOOL! 2-1! Rashford! Lustrzane odbicie akcji na 1:1, tym razem jednak to Greenwood świetnym podaniem, mijającym całą obronę Liverpoolu, znajduje Rashforda, ten w sytuacji sam na sam się nie myli! Prowadzimy!

58′ Chwila nieuwagi w obronie United, jedno zgranie Firmino i świetnie wchodzący z drugiej linii Milner miał kapitalną okazję, przestrzelił jednak z 5 metrów.

58′ GOL! 2-2! Salah z dubletem. Fatalna strata Cavaniego na swojej połowie, Liverpool błyskawicznie to wykorzystał, Milner przepuścił piłkę do Salaha i ten z kilku metrów uderzył między nogami Hendersona.

60′ Liverpool przejął teraz inicjatywę, Arnold w stuprocentowej sytuacji, uderza jednak prosto w Hendersona!

67′ Kolejna prostopadła piłka za linię obrony United, Salah wychodzi sam na sam jednak tym razem trafia w Hendersona! United stracił kontrolę nad meczem.

69′ Sadio Mane brutalnie atakuje Freda, sędzia jednak decyduje się pokazać mu żółtą kartkę. VAR milczy.

72′ Firmino odwraca się do strzału na 16 metrze, zostaje zablokowany, próba strzału z woleja Thiago okazała się nieudana.

74′ Pogba świetnie przejął piłkę, ruszył na bramkę na pełnej prędkości, jednak pod koniec stracił koncepcję i jego nieudane dośrodkowanie złapał Alisson.

75′ Kolejna szansa na strzał z lewej nogi Salaha z linii pola karnego, tym razem jednak zbyt lekki i Henderson łapie na raty.

78′ GOOOOOOL! 3-2! Bruno Fernandes! Kapitalnie wykonany rzut wolny przez Portugalczyka! 18 metr i idealnie posłana piłka! Co za mecz!

80′ Rashford! Mógł to skończyć po podaniu Wan-Bissaki, jednak jego strzał z woleja nieudany, odbija Alisson!

89′ Słupek! Bruno zagrywa idealną piłkę na głowę Cavaniego, Urugwajczyk również idealnie wyszedł w górę i posłał piłkę w długi róg, trafił jednak w słupek! Mogło być po meczu!

90+2′ Żółta kartka dla Pogby za bezmyślny faul przed polem karnym.

90+3′ Salah z woleja w trudnej sytuacji, Egipcjanin nie trafia w bramkę.

MANCHESTER UNITED 3:2 LIVERPOOL

Bramki: 26′ Greenwood 48′ Rashford 78′ Fernandes, 19′ Salah 58′ Salah

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Mctominay, Van de Beek (66′ Fernandes), Pogba, Greenwood (66′ Fred), Rashford (86′ Martial), Cavani

Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, R.Williams, Fabinho, Robertson, Thiago (82′ Shaqiri), Wijnaldum (62′ Mane), Milner, Jones, Salah, Firmino (82′ Origi)