FA Cup

United wygrywa z West Ham po dogrywce

Manchester United pokonał po dogrywce 1-0 West Ham w meczu 5 rundy FA Cup. Decydującą bramkę w 97 minucie zdobył Scott McTominay.

W 11 minucie Alex Telles prostopadłym podaniem ładnie znalazł Anthony’ego Martiala, którego strzał w ostatniej chwili na rzut rożny wybił Ogbonna. Ofiarność obrońcy Młotów źle się dla niego skończyła, bo nabawił się urazu kostki i musiał opuścić boisko.

W 15 minucie Martial ładnie wystawił piłkę na lewą nogę Greenwoodowi, lecz jego strzał w ostatniej chwili ofiarnie wybił Cresswell.

W 20 minucie Matić uderzał z 20 metrów, ale bardzo niecelnie.

W 26 minucie było bardzo blisko bramki dla United. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Lindelof uderzył głową, ale jego strzał w ostatniej chwili wybił Fabiański.

27 minuta i kolejna dobra akcja United, Telles zagrywa do Van de Beeka, kolejny raz piłkarze Młotów blokują uderzenie.

W 37 minucie niebezpieczne zderzenie głowami Martiala i Issy Diopa. Obaj piłkarze runęli na ziemię i długo się z niej nie podnosili i konieczna była interwencja sztabu medycznego.

W 53 minucie powinno być 1-0! Po strzale Greenwooda, piłka po odbiciu od dwóch obrońców niespodziewanie trafiła pod nogi Rashforda, który będąc oko w oko z Fabiańskim, nie dał rady go pokonać.

W 92 minucie mogło być groźnie pod bramką United. Po rzucie rożnym, Craig Dowson uderza głową, ale niecelnie. Chwilę po tej akcji sędzia zakończył regulaminowy czas gry. Czas na dogrywkę.

1-0! McTominay w 97 minucie znakomicie odnajduje piłkę w polu karnym i strzałem po ziemi wyprowadza United na prowadzenie.

W 114 minucie mogło być 1-1. Po dośrodkowaniu z lewej strony, Benrahma strzela głową, ale prosto w ręce Hendersona. Potem się okazało, że nawet gdyby trafił do siatki, był na spalonym.

W 117 minucie Martial znalazł się w bardzo dobrej okazji, ale uderzył zbyt lekko, by pokonać Fabiańskiego.

W 120 minucie Martial ponownie znalazł się w świetnej sytuacji i ponownie źle uderzył piłkę.

MANCHESTER UNITED – WEST HAM 1:0 (0:0)
Bramka: McTominay 97′

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka (Shaw 91′), Lindelof, Maguire, Telles (Williams 91′), Fred, Matic (McTominay 73′), Van de Beek (Fernandes 73′), Greenwood (Cavani 85′), Rashford, Martial

West Ham: Fabianski, Coufal, Dawson, Ogbonna (Diop 16′) (Fredericks za Diopa 46′), Cresswell, Rice, Noble, Soucek, Fornals (Benrahma 89′), Bowen (Johnson 46′), Yarmolenko (Odubeko 54′) (Lanzini za Odubeko 112′)