Premier League

Ważne 3 punkty, United 3-1 Newcastle

Manchester United  pokonał u siebie Newcastle United 3-1 i zainkasował kolejne, ważne 3 punkty w Premier League.

4′ Joelinton przejmuje zbyt krótkie wybicie obrony United, uderza z powietrza, rykoszet i refleks De Gei ratuje United! Hiszpan przenosi piłkę nad poprzeczką!

10′ Fatalna strata De Gei przy wyprowadzeniu piłki, Joelinton podaje przed pole karne do Shelveya, który strzela z całej siły, na szczęście wysoko nad bramką.

19′ James szuka dośrodkowaniem w pole karne Martiala, jednak Darlow czujnie przejmuje podanie Walijczyka.

28′ Almiron próbuje z dystansu, mocno i celnie, ale do bramki De Gei było po prostu za daleko i Hiszpan spokojnie łapie.

29′ W odpowiedzi strzał Wan-Bissaki, prawy obrońca United oddał jednak niegroźne uderzenie lewą nogą, Darlow chwyta.

30′ GOL! 1-0 dla Manchesteru United! Wow! Ależ to była akcja Rashforda! Indywidualny rajd Anglika, zapuszczona siatka bocznemu obrońcy Newcastle, a następnie minięcie go raz jeszcze w polu karnym, zakończone mocnym strzałem po krótkim rogu! Wzorowa akcja skrzydłowego!

35′ Saint-Maximin strzela sprzed pola karnego, De Gea odbija na rzut rożny!

36′ GOL! 1-1! Newcastle doprowadza do remisu. Rzut rożny dla gości, piłka wybita przez Maguire’a spada w martwą strefę, w której nie było żadnego piłkarza United, ale był Saint-Maximin, który zapakował piłkę pod poprzeczkę Davidowi De Gei.

40′ Uderzenie Freda sprzed pola karnego, piłka w rękawicach Darlowa.

48′ Shelvey kolejny raz próbuje z dystansu, wysoko nad bramką.

50′ Saint-Maximin bardzo groźnie z około 16 metrów, na szczęście De Gea dobrze wyczuł to uderzenie i złapał!

57′ GOL! 2-1! Daniel James wyprowadza United na prowadzenie! Wreszcie udana akcja ofensywna United, Daniel James otrzymuje przedłużone przez Bruno podanie i z kilku metrów huknął po krótkim rogu!

60′ Indywidualna akcja Martiala, który sam wypracował sobie okazję i zdecydował się na strzał, broni Darlow!

64′ Rashford zapuszcza siatkę rywalowi i uderza z dystansu, jednak w środek, bez problemów dla bramkarza.

71′ Fernandes przedłuża dośrodkowanie z rzutu rożnego Shawa i niewiele zabrakło, by piłka dotarła do Maguire’a, któremu pozostałoby tylko trafić do pustej bramki!

75′ GOL! 3-1! Bruno Fernandes pewnie z rzutu karnego! Rashford faulowany w polu karnym przez Willocka, a Fernandes w swoim stylu, pewnie wyegzekwował jedenastkę!

83′ Maguire! Doszedł do strzału głową po wrzutce Shawa, broni Darlow!

90′ Murphy z odważną próbą, jednak wyraźnie przestrzelił.

MANCHESTER UNITED 3:1 NEWCASTLE UNITED

Bramki: 30′ Rashford 57′ James 75′ Fernandes (k), 36′ Saint-Maximin

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw, Fred, Matic, James (88′ Shoretire), Bruno, Rashford, Martial (70′ Greenwood)

Newcastle: Darlow, Krafth, Lascelles, Clark, Lewis, Hayden, Shelvey, Willock, Almiron (79′ Gayle) , Saint-Maximin, Joelinton (54′ Fraser)