Liga Europy

Bez bramek na Old Trafford, United z awansem do 1/8 finału LE!

Manchester United zremisował u siebie 0:0 i tym wynikiem przypieczętował awans do 1/8 finału Ligi Europy.  4-0 dla United z pierwszego meczu okazało się kluczowe.

10′ Bailly świetnie zagrywa prostopadle do Fernandesa, który uderza z woleja, ale za lekko i nieczysto, łąpie Remiro.

13′ Pudło z rzutu karnego! Faul Jamesa w polu karnym i sędzia musiał pokazać na wapno. Oyarzabal chciał trafić w samo okienko i koniec końców nieznacznie się pomylił! Nadal 0:0.

14′ Napór Sociedadu trwa, Oyarzabal ma za dużo wolnego miejsca na lewej stronie, przez co posyła dokładne dośrodkowanie w pole karne i tylko wślizg Lindelofa powstrzymał Isaka od skierowania piłki do siatki!

15′ Strzał Guevary sprzed pola karnego, nad poprzeczką.

22′ Martial ładnie obraca się z rywalem na plecach i uderza na bramkę, dobrze interweniuje bramkarz.

24′ Poprzeczka! Prostopadłe podanie do Freda, ten mija wychodzącego z bramki Remiro, wycofuje piłkę na 16 metr do Bruno, który uderza z pierwszej piłki i trafia w poprzeczkę!

36′ Fernandes kapitalnym podaniem znajduje Jamesa w polu karnym, Walijczyk rzuca się do strzału głową, ale Remiro zdołał obronić!

50′ Poprzeczka! Rzut wolny dla Sociedadu, zamieszanie pod bramką United i wszystko kończy się strzałem Portu, który spada na poprzeczkę Hendersona!

53′ Greenwood uderza zaskakująco, z prawej nogi, Remiro odbija ten strzał z problemami, piłka podskoczyła tuż przed jego dłońmi!

56′ Indywidualna akcja Greenwooda, krótki zwód i zejście na lewą nogę, jednak strzał w boczną siatkę!

65′ Korekta VAR! Tuanzebe trafia do siatki po rzucie rożnym, jednak po analizie VAR, sędzia zauważył ostry faul Lindelofa, który wpadł kolanem w twarz rywala. Gol został anulowany, a Lindelof zobaczył za swoje zagranie żółtą kartkę.

75′ Guridi strzela sprzed pola karnego, bardzo nieudanie, piłka wysoko ponad bramką.

87′ Matić mija rywala i szuka podaniem Martiala, Francuz atakuje piłkę, ale obrońca był szybszy.

MANCHESTER UNITED 0:0 REAL SOCIEDAD

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka (46′ Williams), Lindelof, Bailly, Telles, Matić, Fred (46′ Tuanzebe), Fernandes (46′ Rashford), Greenwood (76′ Shoretire), James (59′ Diallo), Martial

Sociedad: Remiro, Zubeldia, Merino, Oyarzabal (46′ Barrenetxea), Januzaj (66′ Merquelanz), Aihen, Sagnan, Guevara (72′ Guridi), Gorosabel (46′ Jon B.O), Isak (46′ Portu), Zubimendi