Bez bramek na Stamford Bridge

Manchester United zremisował z Chelsea 0:0 na Stamford Bridge i utrzymał drugie miejsce w tabeli Premier League.

7′ Mount miał za dużo miejsca w polu karnym, w końcu zdecydował się na strzał, ale Lindelof zdołał go zablokować.

14′ Rashford! Groźny strzał z rzutu wolnego z około 30 metrów, ale Mendy zdołał się przemieścić na linii i odbić to uderzenie!

16′ Interwencja VAR’u, sędzia sprawdzał czy nie było rzutu karnego dla United po zagraniu ręką Hudsona-Odoi’ego, jednak arbiter najwyraźniej uznał, że zagranie piłkarza Chelsea było całkowicie przypadkowe i nie zdecydował się na pokazanie na wapno.

22′ Hudson-Odoi dochodzi do strzału, jednak jego wolej mija słupek bramki De Gei.

33′ Obie drużyny walczą, gra toczy się głównie w środku pola, obie drużyny starają się unikać ataku pozycyjnego i chcą jak najszybciej rozegrać swój atak po przejęciu piłki, jednak na razie nie wynika z tego zbyt wiele sytuacji bramkowych.

36′ Hudson-Odoi dośrodkowuje idealnie na 5 metr, do piłki rzucił się Giroud i zabrakło naprawdę niewiele by trafić do siatki. Uff…

44′ Dobre dośrodkowanie Jamesa, Bruno czekał na 5 metrze, ale Christensen w ostatniej chwili ściągnął mu piłkę z głowy.

45+1′ Greenwood z dystansu, bardzo mocny strzał, blokuje to jednak Christensen.

49′ Kapitalnie De Gea! Akcja Chelsea lewą stroną, Chilwell znajduje podaniem Ziyecha, który strzela z 8 metrów, De Gea zostawił rękę i instynktownie odbił strzał! Dobitka Reece’a Jamesa została zablokowana przez obrońców United! Było groźnie…

50′ Żółta kartka dla Freda za faul na Masonie Mount’cie.

52′ Rashford świetnie przerzuca do Jamesa, który miał dużo czasu, zdecydował się ostatecznie na strzał, który został zablokowany.

60′ Przejęcie pod bramką, James wymiana piłkę z Greenwoodem, ten drugi kończy to wszystko kolejnym bardzo mocnym strzałem, piłka przeleciała tuż obok spojenia!

61′ Shaw dośrodkowuje w pole karne, piłka przechodzi do Wan-Bissaki, który wystawia ją McTominay’owi do strzału, broni Mendy!

63′ Rashford z rogu pola karnego, jednak za lekko, Mendy łapie piłkę.

63′ Kontra Chelsea, Mount urywa się Fredowi, który nie mógł go faulować, pędzi na bramkę, mija McTominaya i strzela, ale Szkot zdołał się pozbierać i zablokować Anglika!

65′ McTominay z daleka, mocny strzał bierze na ciało Rudiger.

68′ Fred! Kolejny strzał z dystansu, znów tuż obok spojenia! Piękne uderzenie, szkoda, że to nie wpadło!

74′ Kovacić z pierwszej piłki z dystansu, spokojna interwencja DDG.

79′ Żółta kartka dla Maguire’a za ostry atak na rywala.

85′ Werner uderza, jednak za lekko i De Gea spokojnie łapie.

85′ I kolejny strzał sprzed pola karnego, tym razem Pulisic, który posyła piłkę nad poprzeczką.

90+2′ Kovacić z daleka, bezproblemowo łapie De Gea.

CHELSEA 0:0 MANCHESTER UNITED

Chelsea: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Hudson- Odoi (46′ R.James), Kovacic, Kante, Chilwell, Ziyech (78′ Werner), Mount, Giroud (69′ Pulisic)

Man Utd: De Gea, Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw, Fred, McTominay, Fernandes, Rashford, Greenwood (78′ Martial), James