Premier League

United triumfuje w derbach Manchesteru!

Manchester United pokonał Manchester City 0:2 w derbach na szczycie tabeli Premier League i zmniejszył pokaźną przewagę ekipy Guardioli. Triumf w prestiżowym meczu dały trafienia Bruno Fernandesa i Luke’a Shawa.

2′ GOOOL! 0-1! Bruno Fernandes wyprowadza United na prowadzenie! Jesus faulował Bruno w polu karnym, sędzia pokazuje na wapno! Portugalczyk oddał dobry, mocny strzał, który przełamał ręce Edersona, który był bliski obrony.

4′ Shaw! Ależ to mógł być początek! Anglik odebrał piłkę w polu karnym rywala i oddał strzał, który jednak był za lekki, Ederson łapie.

9′ Gundogan strzela sprzed pola karnego, łapie Henderson.

16′ Rashford z dystansu, Ederson interweniuje z problemami.

19′ Kolejna próba sprzed pola karnego, ponownie Gundogan, Niemiec ładnie się obrócił i od razu uderzył, ale ponad bramką.

24′ Zinchenko z pierwszej piłki sprzed pola karnego, potężne uderzenie, świetnie broni Henderson!

28′ City mocno przycisnęło, podopieczni Guardiolii dobili już do 70% posiadania piłki, oddają kolejne strzały, raz De Bruyne, później Mahrez, ale na razie nadal na prowadzeniu Diabły.

33′ Harry Maguire dostaje żółtą kartkę za faul na Jesusie.

38′ Mahrez wykreował sytuację Gundogan’owi, który kończy to strzałem, ale zbyt lekkim i łapie Henderson.

43′ De Bruyne z rzutu wolnego, Henderson przenosi piłkę nad poprzeczką.

45′ Wreszcie kontra United, ładnie rozprowadzona przez Jamesa, który znajduje podaniem Rashforda, ten zagrywa do środka do Ferandnesa, który mija rywala i szuka zagrania „na pamięć”, ale nie znajduje on kolegi z drużyny.

48′ Poprzeczka! Jesus wystawia piłkę do strzału Rodriemu, który huknął potężnie, piłka jednak odbija się od poprzeczki bramki Hendersona. Uff…

50′ GOOOOOOL! 0-2! Luke Shaw! Ależ kontra United! Luke Shaw poprowadził całą akcję, poklepał z Rashfordem i uderzył idealnie, przy słupku, po ziemi! Dwa gole przewagi!

52′ Sterling indywidualnie, kończy to wszystko strzałem, ale zbyt lekkim i Henderson spokojnie łapie.

55′ Kolejna groźna kontra United, Martial napędził akcję, podał do Jamesa, który uderza, ale zostaje zablokowany przez Zinchenkę.

58′ Martial strzela głową po zagraniu Bruno, jednak za lekko i Ederson łapie spokojnie.

59′ Shaw dostaje żółtą kartkę za faul na Mahrezie.

61′ Henderson dostaje żółtą kartkę za opóźnianie gry.

69′ Ależ fatalne pudło Martiala! Piłka po zderzeniu się McTominay’a z obrońcą przeszła do niego i na 7 metrze stanął sam na sam z Edersonem, ale przegrał ten pojedynek, Brazylijczyk broni! Mogło być po meczu!

75′ Piękna akcja City, koronkowe rozegranie po obwodzie, De Bruyne wprowadzony podaniem na prawej stronie, Belg dośrodkowuje idealnie do Fodena, który przyjęciem odwraca się do strzału i wydawało się, że musi być gol, ale Anglik na szczęście przestrzelił.

80′ Dośrodkowanie w pole karne, złe krycie Lindelofa i Sterling mógł wpakować piłkę do siatki na 5 metrze, ale minął się z piłką! City przycisnęło.

87′ Centra z rzutu rożnego, Gundogan przedłuża zagranie na długi słupek, tam czekał na zamknięciu Stones, ale nie trafił w piłkę!

90+6′ De Bruyne uderza z 10 metrów z całej siły, blok Maticia.

MANCHESTER CITY 0:2 MANCHESTER UNITED

Bramki: 2′ Fernandes (k) 50′ Shaw

Man City: Ederson, Cancelo (66′ Walker), Dias, Stones, Zinchenko, Rodrigo, Gundogan, De Bruyne, Mahrez, Sterling, Jesus (71′ Foden)

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw, McTominay, Fred, Fernandes (90+4′ Williams), James, Martial, Rashford (73′ Greenwood)