Wypowiedzi

Ole po porażce z Leicester

Czerwone Diabły przegrały w słabym stylu z Leicester 1-3 i pożegnały się z FA Cup. Ole Gunnar Solskjaer musiał się tłumaczyć z niektórych decyzji.

Czego zabrakło?

Zabrakło dziś “tego czegoś”, tej iskry. Ale dla mnie to zrozumiałe, ten zespół prezentował się naprawdę fantastycznie przez ostatnie 3-4 miesiące. Graliśmy przez bardzo długi czas co 3 dni i mieliśmy świetne serie. Dziś po prostu to wszystko nas dopadło, to zmęczenie tymi podróżami i rozegranymi meczami.

Brak świeżości?

Czwartkowa batalia z Milanem bardzo dużo nas kosztowała. Zabrakło dziś sił i świeżości, a przez to pewności i jakości. Chcieliśmy mocno wejść w ten mecz i zaznaczyć swoją obecność, chcieliśmy szybko strzelić gola i na fali entuzjazmu płynąć przez resztę spotkania. Wielu naszych piłkarzy nie grało regularnie przez kontuzje i to się dziś odbiło. Tony Martial, Donny, Paul Pogba i tak dalej – oni wszyscy nie są w optymalnej dyspozycji.

Czy wiedząc jakim wynikiem skończyło się spotkanie, wystawiłbyś tę samą jedenastkę?

Wystawiłbym tę samą jedenastkę. Musieliśmy tak zagrać, kilku naszych zawodników potrzebowało odpoczynku. Paul Pogba był gotowy na max 60 minut. Myślę, że wystawiłbym tych samych zawodników.

Błąd Freda był kluczowy?

Chcemy budować nasze akcje od tyłu i rozgrywać – czasami działa to na niekorzyść, zwłaszcza kiedy wedrze się element niepewności i tak było tym razem. Nie zamierzam nikogo wskazywać palcem, wygrywamy jako drużyna i przegrywamy jako drużyna. Obwinianie się nic nam nie da. Chcę pochwalić drużynę za strzeloną bramkę, to była naprawdę piękna akcja. Szkoda, że nie zainspirowała nas do czegoś więcej. Przegraliśmy ten mecz w środku pola.

Odpadnięcie na etapie ćwierćfinału to porażka?

Skupiamy się na Lidze Europy i Premier League. To oczywiste, że chcielibyśmy zagrać na Wembley, ale nie zagramy. Trudno, trzeba się skoncentrować na meczach, które na pewno zagramy. Zajmujemy wysokie miejsce w lidze i wciąż się rozwijamy. Graliśmy z Leicester, zespołem, który drepcze nam w lidze po piętach, czyli bardzo dobrą drużyną. Wierzę, że poradzimy sobie dobrze na pozostałych frontach.

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X