Liga Europy

Bez niespodzianek na Old Trafford, United w półfinale Ligi Europy!

Manchester United pokonał u siebie Granadę 2:0 i przypieczętował awans do półfinału Ligi Europy, w którym zmierzy się z AS Roma.

6′ GOL! 1-0! Edinson Cavani! Piękna akcja i piękny strzał Urugwajczyka! Zgranie do Cavaniego, a ten bardzo precyzyjnym wolejem posłał piłkę w długi róg!

7′ Strzał głową Vallejo, lekki, ale sprytny, piłka poza zasięgiem De Gei, przechodzi na szczęście obok słupka.

15′ Pogba dostaje żółtą kartkę za uderzenie łokciem rywala, tym samym zabraknie go w ewentualnym meczu półfinałowym.

20′ Centra z rzutu wolnego Granady, było groźnie bo obrońca gości doszedł do strzału, na szczęście minimalnie spudłował.

34′ Matić prostopadle za plecy obrońców, Bruno decyduje się na potężny strzał z powietrza, tuż nad poprzeczką! Ładne to było!

38′ Kolejna ładna akcja United, długa piłka do Greenwooda, który zgrywa do Cavaniego, Urugwajczyk wystawia piłkę do strzału dla Bruno, ten się nie zastanawia i od razu uderza, ale niestety skiskował.

43′ Strata Wan-Bissaki pod własnym polem karnym, Kenedy decyduje się na błyskawicznych strzał, ale uderza fatalnie, piłka ląduje na aucie.

50′ Suarez mógł przywitać się efektowną bramką, ale jego główka okazała się zbyt lekka i De Gea spokojnie złapał.

50′ Kilka sekund później mamy już sytuację dla United, Van de Beek dośrodkował idealnie na głowę Greenwooda, ten jednak zbyt lekko trafił w piłkę i strzelił prosto w Silvę.

56′ Bruno zagrywa mierzone dośrodkowanie, Cavani gubi rywala i dochodzi do strzału, zabrakło precyzji! Piłka przechodzi obok bramki.

66′ Znów było groźnie po stałym fragmencie, piłka przeszła do Germana, który strzelał z półobrotu, piłka przeturlała się obok słupka.

76′ Telles z rzutu wolnego, ponad bramką.

86′ Diaz oddaje mocny strzał sprzed pola karnego, De Gea efektownie łapie.

90′ GOL! 2-0 dla United, samobójcze trafienie Vallejo. Dośrodkowanie w pole karne Granady, Mata mija się z piłką, a ta zaskakuje Vallejo i trafia go bezwiednie w bark i wpada do bramki Silvy!

MANCHESTER UNITED 2:0 GRANADA

Bramki: 6′ Cavani 90′ Vallejo (sam.)

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka (82′ Wan-Bissaka), Lindelof, Tuanzebe, Telles, Matić, Pogba (46′ Van de Beek), Fred, Fernandes (73′ Mata), Greenwood (82′ Diallo), Cavani (60′ James)

Granada: Silva, Foulquier, Gonalons (32′ Molina), German, Soldado (46′ Suarez), Machis, Neva, Montoro, Vallejo, Herrera, Kenedy (46′ Puertas)