Wypowiedzi

Solskjaer po meczu z Leeds

Menedżer United skomentował grę swoich podopiecznych oraz grę rywala oraz odniósł się do sytuacji w tabeli.

O grze swoich podopiecznych:

W futbolu nic nie jest pewne. Moim zdaniem graliśmy dobrze, w drugiej połowie dominowaliśmy, po prostu zabrakło ostatniego podania i pewności w kluczowych momentach. Jestem zadowolony z faktu, że ty my zepchnęliśmy Leeds, które ma w zwyczaju przejmować kontrolę nad spotkaniem w drugich połowach. Dziś było zupełnie na odwrót. Nie przejmujemy się przerwaniem serii zwycięstw, oczywiście jesteśmy rozczarowani, że nie wygraliśmy, jednak trzeba oddać Leeds, że mają jakość. To nie tym meczem przekreśliliśmy nasze szanse na tytuł.

Paradoks posiadania piłki:

To był dobry mecz. Zagrały dwie, bardzo dobre ekipy. Leeds nie przegrywa z byle kim, trzeba zagrać bardzo dobrze by ich zdominować. Mam wrażenie, że to nam się udało. Dziś tylko zremisowaliśmy, a mieliśmy 60% posiadania piłki. U siebie wygraliśmy 6-2, mając zaledwie 40% posiadania. Taka jest piłka.

O rywalu:

Leeds jest drużyną niezwykle wybieganą, są świetnie przygotowani do sezonu. Jednak dziś to mój zespół pokazał swoją fizyczność i swoje przygotowanie. Powinniśmy wykorzystać nasze sytuacje. Drużyna Leeds kryje indywidualnie i może dziś nie presowali oni tam wysoko jak zazwyczaj, ale mieli niesamowicie dobrze zorganizowaną defensywę, która nie pozwoliła nam na zbyt wiele.

Wyścig o tytuł definitywnie skończony?

Musimy wygrać każdy mecz do końca, będziemy wywierać presję na City do samego końca. Dziś straciliśmy 2 punkty, powiększyliśmy ich bezpieczną przewagę. Sami jesteśmy sobie winni. Przed nami dwa mecze LE i mecz z Liverpoolem. Chcemy wszystko wygrać.