Bez kategorii

United gromi Romę w półfinale LE!

Manchester United bardzo wysoko pokonał AS Romę w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Europy. Podopieczni Solskjaera wygrali aż 6-2!

9′ GOOOOOOL! 1-0! Bruno Fernandes kończy piękna akcję United! Pogba kapitalnie się obraca i napędza całą akcję, znajduje przed polem karnym Cavaniego, ten idealnie zagrywa prostopadle do Bruno, który w sytuacji sam na sam przerzuca piłkę nad bramkarzem!

15′ GOL! 1-1, Roma wyrównuje z karnego za sprawą Pellegriniego. Zagranie pod linię końcową, Karsdorp dobiega i na wślizgu centruje, piłka trafia w rękę Pogby i sędzia pokazuje na 11 metr. Pellegrini pewnie uderzył w swój lewy róg.

23′ Fernandes z rzutu wolnego, jednak wyraźnie przeniósł ponad bramką.

24′ Kolejna akcja United, Rashford rozpędza się prawą stroną, mija rywala i zagrywa do Bruno, który jednak skiksował i nie trafił czysto.

34′ GOL! 1-2 dla Romy. Edin Dzeko. Kontra gości, Mkhitaryan znajduje podaniem Spinazzolę, który uciekł z linii spalonego i wystawił idealnie do pustej bramki dla Dzeko.

45+5′ Cavani! Jak on tego nie trafił?! Fatalna strata obrońcy, który zagrywa wzdłuż boiska i wyprowadza Urugwajczyka sam na sam z Mirante, ten jednak nie zdołał pokonać bramkarza, a dobitka została zablokowana.

48′ GOOOOOOL! 2-2! Edinson Cavani! Tym razem skutecznie! Fantastyczna kontra United, Pogba znajduje Cavaniego podaniem, ten zgrywa do Fernandesa, który wprowadza dalej akcję, świetnie wyczuwa moment podania i Edison kończy całą akcję strzałem w samo okienko!

53′ Cavani! Kolejna kapitalna okazja! Shaw świetnym dośrodkowaniem znalazł Urugwajczyka na 10 metrze, ten jednak fatalnie przestrzelił!

57′ United naciska, kolejna akcja pod bramką Romy, Pogba prostopadle do McTominaya, ten był na 5 metrze, ale i tak poszukał jeszcze dogrania, piłka minimalnie mija Cavaniego i Rashforda.

60′ Roma się odgryza, Pellegrini dostaje świetne podanie i wychodzi na czystą pozycję, na szczęście zdecydował się na podanie, które mija Dzeko.

64′ GOOOOOL! 3-2! Edison Cavani po raz drugi! Świetnie rozprowadzona akcja United, Shaw do Pogby, ten do Fernandesa, ten z wyczuciem zmienia stronę i podaje do Wan-Bissaki, który decyduje się na strzał, Mirante broni, piłka odbija się jednak na 5 metr do Cavaniego, który pakuje ją do siatki!

66′ Dzeko uderza głową w trudnej sytuacji, De Gea łapie piłkę.

71′ GOOOOL! 4-2! Bruno z karnego! Dwie bramki przewagi! Rashford zagrywa wzdłuż bramki do Cavaniego, ten jest faulowany przez Smallinga! Rzut karny, pewnym strzałem na bramkę zamienia Fernandes!

75′ GOOOOOOL! 5-2! Deklasacja! Paul Pogba dokłada swoją bramkę! Krótkie rozegranie rogu, Fernandes idealnie dośrodkowuje w pole karne, Pogba strzela głową w długi róg!

80′ Fred strzela sprzed pola karnego, piłka jednak wyraźnie mija bramkę.

86′ GOOOOOL! 6-2! Mason Greenwood! Demolka na Old Trafford! Piękne podanie Cavaniego zewnętrzną częścią buta do Greenwooda, ten na pełnej prędkości wpada w pole karne i uderza w długi róg, Mirante nie popisał się w tej sytuacji. Sześć goli!

MANCHESTER UNITED 6:2 AS ROMA

Bramki: 9′ Fernandes 48′ Cavani 65′ Cavani 71′ Fernandes (k) 75′ Pogba 86′ Greenwood, 15′ Pellegrini (k) 34′ Dzeko

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Bailly, Shaw, Pogba, Fred (83′ Matić), Fernandes (89′ Mata), Rashford (76′ Greenwood), Cavani

AS Roma: Lopez(28′ Mirante), Smalling, Cristante, Ibanez, Karsdorp, Diawara, Veretout(4′ Villar), Spinazzola (37′ Peres), Pellegrini, Mkhitaryan, Dzeko