Klub

Oświadczenie klubu w sprawie protestów przed Derbami Anglii

Oficjalna strona Manchesteru United opublikowała oświadczenie odnoszące się do wczorajszych protestów i zamieszek, które miały miejsce na terenie Old Trafford i koniec końców doprowadziły do przeniesienia meczu. Prezentujemy pełną treść oświadczenia.

” W dniu wczorajszym, spora grupa fanów chciała wykorzystać swoje prawo do protestu i prawo do publicznych manifestacji i w sposób pokojowy przedstawić swoje racje. Niestety była też spora liczba osób, które wykorzystały sytuację do uniemożliwienia rozegrania meczu Premier League oraz do dewastacji mienia na terenie Old Trafford.

Manchester United pragnie odnieść się do doniesień medialnych, które oczerniają klub i jego pracowników. Informacje o tym, że protestujący dostali pomoc w dostaniu się na murawę stadionu, od kogoś wewnątrz klubu, są absolutnie nieprawdziwe. Po przedarciu się przez barierki i ochronę przed stadionem, grupa agresywnych protestujących wspięła się po bramie wieńczącej tunel monachijski, następnie siłą uzyskała dostęp do wejścia na trybuny i następnie umożliwiła reszcie protestujących bezproblemowe wtargnięcie na murawę. Drugie wtargnięcie miało miejsce po tym jak protestujący zniszczyli bramki, który na stadion wchodzą osoby niepełnosprawne, umożliwiając tym samym wtargnięcie na murawę kolejnej grupie.

Jest dla nas oczywiste, że większość naszych kibiców nie popiera aktów wandalizmu, agresji wobec pracowników klubu i policji czy jakichkolwiek form łamania prawa. Klub prosi o wstrzymanie się od kary zbiorowej, jednak zamierza udzielić wszelkiej możliwej pomocy służbom porządkowym. Oznacza to m.in pomoc w identyfikacji poszczególnych osób. Ogłaszamy również, że jeśli wśród osób, które dopuściły się jakichkolwiek czynów ściganych przez prawo, znajdzie się posiadacz karnetu bądź członek klubu kibiców – klub wymierzy mu stosowną karę.

Informacje dotyczące nowego terminu meczu i tego jaki owa zmiana w terminarzu będzie miała wpływ na pozostałe mecze w tym sezonie, zostaną podane po naradzie z władzami ligi. Przypominamy, że Manchester United jest otwarty na wszelkie pokojowe formy dialogu z kibicami.”

Dodaj komentarz

Please Login to comment
X