Trzy punkty jadą na Old Trafford, Villa 1-3 United!

Manchester United pokonał na wyjeździe Aston Villę 1-3 i zmniejszył przewagę do liderującego City. Bramki dla klubu z Old Trafford strzelali Fernandes, Greenwood oraz Cavani.

5′ Rashford strzela z dystansu, Konse podbija piłkę, która zmienia tor lotu i spada pod nogę Greenwooda, który z ostrego kąta próbował zamknąć tę akcję, ale było o to trudno i Mason został powstrzymany przez obrońców.

6′ Rashford wymienia piłkę z Shawem, obrońca wpada w pole karne Villi i uderza na bramkę, Martinez broni!

6′ Kolejka próba United, który mocno zaczął to spotkanie, tym razem Pogba znalazł się w polu karnym, ale oddał zbyt lekki strzał i Martinez spokojnie łapie.

12′ Małe zamieszanie w polu karnym United, piłka odbija się nogę Traore, który błyskawicznie złożył się do strzału, ale został zablokowany.

22′ Greenwood strzela sprzed pola karnego, nieudanie, ale ten strzał mógł przerodzić się

24′ GOL! 1-0 dla Aston Villi, Traore  trafia do siatki. Skrzydłowy Villi ładnie opanował piłkę i z Lindelofem na plecach pieknie przymierzył w samo okienko Hendersona.

34′ Bruno próbował zaskakującego lobu z pokaźnego dystansu, jednak nie udało się mu zrobić to dokładnie i i piłka przelatuje nad bramką.

39′ McTominay wycofuje piłkę przed pole karne, Rashford strzela z całej siły, ale Martinez popisuje się bardzo pewnym chwytem.

40′ Greenwood z ostrego kąta, Martinez odbija przed siebie, Konsa w panice wybija piłkę sprzed pustej bramki. United nacisnął w końcówce 1 połowy.

45+1′ Strata Lindelofa, Watkins znalazł się w dobrej sytuacji, oddaje strzał, ale Henderson świetnie to obronił.

48′ Fernandes do Pogby, ten strzela z pierwszej piłki z około 20 metrów, dobre uderzenie, ale Mings zdołał je ofiarnie zablokować.

52′ GOL! 1-1! Bruno Fernandes pewnie wyrównuje z karnego! Paul Pogba wywalczył rzut karny, nabrał Luiza, który nie wytrzymał presji i faulował go, uderzając kolanem w udo Francuza. Jedenastkę w swoim stylu wykorzystał Bruno!

56′ GOL! 1-2! Mason Greenwood w swoim stylu! Wan-Bissaka zagrał przed pole karne do Greenwooda, ten piękne odwraca się na lewą nogę i uderza po krótkim rogu, zaskakując Martineza! Prowadzimy!

63′ Rashford z dystansu, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

75′ Krótkie rozegranie rzutu wolnego przez Barkleya i Casha, strzał tego pierwszego przelatuje jednak ponad bramką.

83′ Villa rzuca się do ataku, Traore strzela, piłka przyblokowana przez Shawa spokojnie ląduje w „koszyczku” Hendersona.

85′ Targett strzela z dystansu, blok Bailly’iego, United niepotrzebnie się cofnął.

87′ GOOOL! 1-3! Edinson Cavani zamyka ten mecz! Idealne dośrodkowanie Rashforda na głowę Cavaniego, który urwał się obrońcom i pewnie skierował piłkę do siatki!

88′ Czerwona kartka! Watkins pada w polu karnym i już wydawało się, że sędzia wskaże na 11 metr, jednak szybko okazało się, że mamy do czynienia z próbą wymuszenia rzutu karnego więc sędzia pokazał napastnikowi Villi drugą żółtą kartkę i usunął go z boiska.

ASTON VILLA 1:3 MANCHESTER UNITED

Bramki: 24′ Traore, 52′ Fernandes (k) 56′ Greenwood 87′ Cavani

Villa: Martinez, Cash, Konsa, Mings, Targett, Luiz, McGinn, Traore, Barkley, El Ghazi (78′ Weasley), Watkins

Man Utd: Henderson, Wan-Bissaka, Maguire (78′ Bailly), Lindelof, Shaw, McTominay, Pogba, Fred, Fernandes (86′ Matić), Rashford, Greenwood (64′ Cavani)