Ze Świata

#6 Diabły na Mistrzostwach – Francja rozpoczyna marsz po tytuł, świetny mecz Pogby!

Mistrzowie Świata zaczęli od wygranej w hicie z Niemcami, a Paul Pogba rozegrał świetne spotkanie. Francuzi wygrali 1:0 po bramce samobójczej Hummelsa.

W 16 minucie Griezmann idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Paula, który posłał piłkę wysoko nad bramką. Cztery minuty później to właśnie Pogba zainicjował akcję bramkową Francuzów. Świetne prostopadłe podanie za plecy obrońców w wykonaniu pomocnika United, Hernandez odbiera podanie, zagrywa mocno wzdłuż bramki, a Hummels niefortunnie wpakował piłkę do własnej bramki. Poza tym Paul imponował walecznością i techniką, zanotował kilka obiorów, nie zabrakło też kilku popisów i efektownych sztuczek w jego wykonaniu. W drugiej połowie Niemcy zepchnęli Francuzów, którzy ograniczyli się do bronienia i wyprowadzania kontrataków. Paul nadal świetnie regulował tempo gry i rozgrywał, a do tego pracował w destrukcji. Francuzi dowieźli jednobramkowe prowadzenie i dopisują sobie 3 punkty. Takiego Paula Pogbę chcemy oglądać w klubie!