Ze Świata

#19 Diabły na Mistrzostwach – Anglia wygrywa z Niemcami i zagra w 1/4!

W kolejnym hitowym starciu 1/8 finału Anglicy zmierzyli się z Niemcami. Luke Shaw zaliczył asystę, a jego reprezentacja wygrała 2:0.

W pierwszym składzie „Synów Albionu” wyszli Luke Shaw i Harry Maguire. Kapitan United dowodził defensywą Anglików i wielokrotnie udanie wprowadzał piłkę do gry. W 77 minucie dostał żółtą kartkę, a w 85 minucie źle się ustawił i w konsekwencji Muller wyszedł sam na sam, nie zdobył jednak bramki. Luke Shaw zaś rozegrał świetne spotkanie, dobrze się ustawiał, nie popełniał błędów, a w ofensywie był aktywny. Dołożył też konkrety w postaci asysty i udziału przy drugiej bramce. Dograł do Sterlinga, który strzelił na 1:0, a później jego kluczowy odbiór na połowie Niemców napędził akcję na 2:0, można nawet powiedzieć, że Shaw zaliczył koszykarskie „pass to assist” czy też „asystę drugiego stopnia” ponieważ to właśnie Luke wprowadził Grealisha podaniem w pole karne, a ten celnie dośrodkował na głowę Kane’a.

Z ławki rezerwowych nie podniósł się Marcus Rashford. W ćwierćfinale Anglicy zmierzą się ze zwycięzcą meczu Szwecja – Ukraina.