Kino akcji na Old Trafford! United gromi Leeds!

Manchester United zainaugurował sezon w wystrzałowym stylu, gromiąc Leeds 5-1! Hat-tricka zanotował Bruno, 4 (!) asysty zaliczył Paul Pogba!

2′ Bruno prostopadle do McTominaya, który wpada w pole karne, schodzi na prawą nogę i strzela, ale obrońcy rzucili mu się pod nogi, skutecznie go blokując.

6′ Błyskawiczny atak United po przejęciu, Bruno do Greenwooda, który przyjmuje piłkę, odwraca się i decyduje na strzał sprzed pola karnego, który okazał się zbyt lekki.

11′ Fatalny błąd Aylinga, który za krótko zagrał do tyłu, Greenwood poszedł na całość i po nieco przypadkowym kontakcie ze Struijkiem, piłka mogła wpaść za kołnierz Meslierowi, ten jednak zdołał to obronić.

12′ Jak to nie wpadło?! Strata Leeds na swojej połowie, kontra United, Bruno wprowadza Pogbę na czystą pozycję, ten jednak w sytuacji sam na sam przekombinował i nie trafił w bramkę! 100% sytuacja!

15′ Groźny wypad Leeds, Raphinha urwał się na prawej stronie i szukał dogrania w pole karne, Lindelof na posterunku.

16′ Kolejna szybka akcja Leeds, Klich dostaje piłkę przed polem karnym, schodzi na prawą nogę i strzela, broni De Gea!

26′ Rzut wolny dla Leeds pod bramką United, Raphinha dośrodkował w pole karne, idealnie na piłkę nabiegał Rodrigo, którego mocna główka minęła bramkę De Gei. Na szczęście…

27′ Pogba z dystansu, ale bez zagrożenia, łapie Meslier.

30′ GOL! 1-0 dla United! Bruno Fernandes otwiera nowy sezon! Złe wyprowadzenie Leeds, United szybko przejmuje piłkę, jedno podanie Pogby i Bruno wychodzi sam na sam i pokonuje Mesliera!

36′ Kontra United, Shaw wyklepał z Bruno, znalazł się przed polem karnym, zagrał do Jamesa, ten jednak oddał strzał ponad bramką.

45′ Pogba znajduje Jamesa na lewej stronie, ten przyjmuje piłkę, schodzi do środka i strzela, ale za lekko i prosto w bramkarza.

49′ GOL! 1-1, po pięknej bramce Aylinga. Prawy obrońca Leeds dostał dużo miejsca przed polem karnym i huknął potężnie po długim rogu, De Gea bez szans.

52′ GOL! 2-1 dla United! Mason Greenwood! Błyskawiczna odpowiedź United! Przerwany atak Leeds pod własną bramką, kontra i podanie Pogby do Greenwooda na 30 metrów, niesamowita szybkość Anglika, który odstawił Aylinga i świetnie uderzył po długim rogu, piłka wpada od słupka!

54′ GOOOL! 3-1! Bruno Fernandes ma dublet! Trzecia asysta Pogby! Podrażnione United wrzuciło wyższy bieg i szybko odwrócił wynik meczu! Pogba prostopadle do Bruno, ten kładzie na ziemię Mesliera i lewą nogą strzela, Ayling próbował wybić ją z linii bramkowej, ale nie dał rady!

59′ GOOOOOOL! 4-1! BRUNO Z HAT-TRICKIEM! Kapitalne trafienie! Genialne prostopadłe podanie do Bruno, Ayling złamał linię spalonego i Portugalczyk w czystej sytuacji zdecydował się na efektowny wolej, który przeleciał nad głową Mesliera i wpadł pod poprzeczkę!

68′ GOOOOL! 5-1, Fred trafia do siatki, 4 ASYSTA PAULA POGBY! Greenwood prostopadle do Pogby, ten znajduje podaniem w polu karnym nabiegającego Freda, ten tylko dokłada nogę i pokonuje Mesliera!

86′ Leeds mogło mieć drugiego gola w tym meczu, Roberts ładnie znalazł Raphinhie, który jednak w czystej sytuacji na 10 metrze nie zdołał trafić w bramkę.

88′ Po 5 bramce United wyraźnie zwolnił i uspokoił grę. Niewiele sytuacji, co nie dziwi – mecz jest już rozstrzygnięty.

MANCHESTER UNITED 5:1 LEEDS UNITED

Bramki: 30′ Fernandes 52′ Greenwood 54′ Fernandes 59′ Fernandes 68′ Fred, 49′ Ayling

Man Utd: De Gea, Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw, McTominay (69′ Matić), Pogba (76′ Sancho), Fred, Fernandes, Greenwood, James (75′ Martial)

Leeds: Meslier, Ayling, Struijk, Cooper, Dallas, Koch, Klich, Raphinha, Rodrigo (46′ Firpo), Harrison, Bamford (77′ Roberts)